Przepis | Strona główna | Kuchnia Surinamska

Kuchnia Surinamska

W Surinamie najważnieja jest kawa, która pije się przez cały dzień,ponieważ jest to konieczność w ich kulturze. Miejscowi lubią zbierać się w kawiarniach i sklepach, aby ją pić w większym gronie. Z innych napojów szeroko dostępne są soki, które są świeżo wyciskane i mają dużo wartości odżywczych. A to wszystko dzięki temu, że dużą powierzchnię Surinamu zajmują lasy tropikalne. Najsłynniejszy jest sok pomarańczowy z marakui zwany lokalnie Markoesa i sok kwaśny znany jako Guanábana lub Zuurzak. Natomiast jeżeli chodzi o alkohol to najsłynniejszy jest rum Borgoe i Black Cat. Popularne jest także piwo, szczególnie lokalne Parbo – Beer. Od momentu powstania czyli w 1955 r. piwo pozostaje ważną częścią kultury miejscowej ludności. Desery również zasługują na uwagę. Najciekawsze w kuchni surinamskiej są smażone banany, ciastka z mąki kukurydzianej lub ciastka z manioku, czyli bulw, które przypominają i wręcz są bardzo podobne do ziemniaków. Są one brązowe z zewnątrz i białe lub żółtawe w środku.


Przepis kuchni surinamskiej

Prezentujemy sprawdzone przepisy kuchni surinamskiej. Z nami przyrządzisz najpyszniejsze dania według prostych przepisów na dania kuchni surinamskiej, które osobiście zweryfikowaliśmy w swojej kuchni. Wszystkie składniki przepisów w kategorii “kuchnia surinamska” są dokładnie opisane aby twoje danie z kuchni surinamskiej wychodziło zawsze pysznie i dokładnie według przepisu. Czytaj więcej o kuchni surinamskiej.

Nie znaleziono takiej strony

Nie możemy znaleźć takiej strony. Możliwe, że została przeniesiona. Spróbuj wyszukać interesującą cię frazę w poniższej wyszukiwarce. Przepraszamy za niedogodności...