Strona główna Kuchnia Meksykańska

Kuchnia Meksykańska

Kuchnia meksykańska oparta jest na trzech podstawowych składnikach. Są to warzywa strączkowe (w Meksyku mamy ponad 200 gatunków fasoli), kukurydza i papryczki, w tym papryczki chilli. Kuchnia meksykańska jest więc kuchnią prostą i dobrze przyprawioną. Wśród pieczyw króluje niezmiennie tortilla pszenna (na północy) i kukurydziana (na południu). Kuchnia meksykańska jest jedną z najbardziej rozpoznawalnych kuchni świata.


Przepis kuchni meksykańskiej

Prezentujemy sprawdzone przepisy kuchni meksykańskiej. Z nami przyrządzisz najpyszniejsze dania według prostych przepisów na dania kuchni meksykańskiej, które osobiście zweryfikowaliśmy w swojej kuchni. Wszystkie składniki przepisów w kategorii “kuchnia meksykańska” są dokładnie opisane aby twoje danie z kuchni meksykańskiej wychodziło zawsze pysznie i dokładnie według przepisu. Czytaj więcej o kuchni meksykańskiej.

Udka po meksykańsku pomysłem na obiad

Pomysłowe udka po meksykańsku

Udka po meksykańsku to pyszny sposób na wykorzystanie udek na których gotowaliśmy rosół. Sprawdź nasz banalnie prosty przepis.

Lekko pikantna zupa meksykańska

Lekko pikantna zupa meksykańska

Zupa meksykańska jest rozgrzewająca i pożywna oraz idealna na chłodniejsze dni. Głównym składnikiem jest mięso mielone różnego rodzaju.

Chilli con carne. Podstawa Tex-Mex

Chilli con carne. Podstawa Tex-Mex

Kuchnia tex-mex czy inaczej kuchnia teksańska to połączenie kuchni amerykańskiej i meksykańskiej – jest dużo mięsa, warzyw jak pomidory.

Guacamole meksykańska salsa z awokado

Guacamole meksykańska salsa z awokado

Wartościowa salsa z awokado wg tradycyjnej meksykańskiej receptury. Doskonała jako pasta na kanapkę, jako sos do nachosów lub innych imprezowych przekąsek.