Przepis | Strona główna | Kuchnia Meksykańska

Kuchnia Meksykańska

Kuchnia meksykańska oparta jest na trzech podstawowych składnikach. Są to warzywa strączkowe (w Meksyku mamy ponad 200 gatunków fasoli), kukurydza i papryczki, w tym papryczki chilli. Kuchnia meksykańska jest więc kuchnią prostą i dobrze przyprawioną. Wśród pieczyw króluje niezmiennie tortilla pszenna (na północy) i kukurydziana (na południu). Kuchnia meksykańska jest jedną z najbardziej rozpoznawalnych kuchni świata.


Przepis kuchni meksykańskiej

Prezentujemy sprawdzone przepisy kuchni meksykańskiej. Z nami przyrządzisz najpyszniejsze dania według prostych przepisów na dania kuchni meksykańskiej, które osobiście zweryfikowaliśmy w swojej kuchni. Wszystkie składniki przepisów w kategorii “kuchnia meksykańska” są dokładnie opisane aby twoje danie z kuchni meksykańskiej wychodziło zawsze pysznie i dokładnie według przepisu. Czytaj więcej o kuchni meksykańskiej.

Chilli con carne. Podstawa Tex-Mex

Chilli con carne. Podstawa Tex-Mex

Kuchnia tex-mex czy inaczej kuchnia teksańska to połączenie kuchni amerykańskiej i meksykańskiej – jest dużo mięsa, warzyw jak pomidory.

Guacamole meksykańska salsa z awokado

Guacamole meksykańska salsa z awokado

Wartościowa salsa z awokado wg tradycyjnej meksykańskiej receptury. Doskonała jako pasta na kanapkę, jako sos do nachosów lub innych imprezowych przekąsek.