Przepis | Strona główna | Kuchnia Węgierska

Kuchnia Węgierska

Kuchnia Węgierska, czyli kuchnia naszych dalekich sąsiadów z południa pełna jest aromatycznych przypraw i pikanterii. Często kojarzy nam się z ciężkimi daniami, lecz są to także lekkie, wiosenne potrawy. Warto spróbować kuchni węgierskiej tak innej od naszej a jednocześnie tak nam bliskiej.


Przepis kuchni węgierskiej

Prezentujemy sprawdzone przepisy kuchni węgierskiej. Z nami przyrządzisz najpyszniejsze dania według prostych przepisów na dania kuchni węgierskiej, które osobiście zweryfikowaliśmy w swojej kuchni. Wszystkie składniki przepisów w kategorii “kuchnia węgierska” są dokładnie opisane aby twoje danie z kuchni węgierskiej wychodziło zawsze pysznie i dokładnie według przepisu. Czytaj więcej o kuchni węgierskiej.

Pożywny gulasz wołowy

Pożywny gulasz wołowy

Gulasz wołowy jest to jedno z tradycyjnych dań, który różni się w poszczególnych krajach drobnymi różnicami, sposób robienia jest podobny.

Tradycyjne węgierskie leczo

Tradycyjne węgierskie leczo

Leczo to potrawa węgierska, składająca się pomidorów, papryki, cebuli i boczku. Przygotowywane jest z dodatkiem cukinii oraz kiełbasy.

Węgierska zupa gulaszowa

Węgierska zupa gulaszowa

Zupa gulaszowa jest to najpopularniejsza potrawa kuchni węgierskiej, której podstawowymi składnikami są smalec, mięso, cebula oraz papryka.

Placki ziemniaczane po węgiersku

Placki ziemniaczane po węgiersku

Placki po węgiersku to klasyczne danie kuchni naszych braci Węgrów. Bardzo sycące danie sprawdzi się idealnie gdy dopadnie wilczy głód.