Przepis | Strona główna | Zero Waste

Zero Waste

Zero Waste, to styl życia, metoda funkcjonowania w każdych aspektach życia, która zgodnie z którą człowiek stara się generować jak najmniej odpadów (Less Waste) aż po osiągnięcie zerowej emisji odpadów. Do odpadów nie zalicza się oczywiście bio-odpadów.


Kuchnia Zero Waste

W obecnych czasach marnujemy bardzo dużo jedzenia. A wyrzucane jedzenie to nie tylko odpady i strata w portfelu. To także niepotrzebny ślad węglowy, marnotrawstwo wody i strata energii. Dlatego też należy baczniej przyglądać się swoim zapasom w spiżarni i lodówce oraz z wyczuciem robić zakupy. A co najważniejsze – gotować w stylu Zero Waste. Z naszymi przepisami kulinarnymi pomożemy Wam gotować z wykorzystaniem resztek, tak aby nie marnować jedzenia i nie wyrzucać jedzenia.

Jednogarnkowy chłopski garnek

Jednogarnkowy chłopski garnek

Chłopski garnek jest to danie jednogarnkowe, które jest sycące i bardzo smaczne oraz łatwe w przygotowaniu. Przygotować go można z resztek.

Śniadaniowy shake bananowy na zimno

Śniadaniowy shake bananowy na zimno

Śniadanie to podstawa. Powinno być więc pożywne. A co w sytuacji, gdy nie lubimy jeść śniadań albo nie mamy czasu? Shake bananowy z dodatkami!

Tostomlet - jajochlebki

Tostomlet. Kanapka z Instagrama

Znacie jajochlebki? Teraz czas na tostomlety czyli kanapkę, która robi furorę na Instagramie. Szybkie śniadanie, pożywne i efektowne.

Szybka tarta mięsno-warzywna

Szybka tarta mięsno-warzywna

Tarta nie musi być na słodko. Może być też idealnym daniem obiadowym. Tu z kurczakiem i warzywami. Pyszne i szybkie danie wg. przepisu.

Risotto z kurczakiem i warzywami

Risotto z kurczakiem i warzywami

Jedno z najpopularniejszych dań kuchni włoskiej, znane na świecie, szybkie w przygotowaniu a jednocześnie wykwintne. Przepis oryginalny.