Strona główna Kuchnia Francuska

Kuchnia Francuska

Kuchnia francuska kojarzy się z serowym rajem, żabimi udkami i ślimakami. Nie wszystkie dania są przystępne albo możliwe do wykonania za sprawą słabej dostępności do wielu półproduktów i elementów. Jednak Francja to też świat wszelkich tart, bułeczek, rogalików i chrupiącej bezy. Dlatego będziemy skupiać się głównie na słodkiej odsłonie francuskiej kuchni, ze względu na łatwość zdobycia potrzebnych składników.


Przepis kuchni francuskiej

Prezentujemy sprawdzone przepisy kuchni francuskiej. Z nami przyrządzisz najpyszniejsze dania według prostych przepisów na dania kuchni francuskiej, które osobiście zweryfikowaliśmy w swojej kuchni. Wszystkie składniki przepisów w kategorii “kuchnia francuska” są dokładnie opisane aby twoje danie z kuchni francuskiej wychodziło zawsze pysznie i dokładnie według przepisu. Czytaj więcej o kuchni francuskiej.

Prażynka francuska do tortu

Prażynka francuska do tortu

Najlepszy przepis na prażynkę do chrupki do tortu. Bardzo prosta w wykonaniu prażynka, która idealnie chrupie w torcie.

Frytki z cukinii jako alternatywa

Frytki z cukinii jako alternatywa

Frytki z cukinią są ciekawą alternatywą dla frytek ziemniaczanych. Jest to także ciekawy sposób na przemycenie tego zdrowego warzywa do diety.

Szarlotka z kruchym ciastem

Szarlotka z kruchym ciastem

Przedstawiamy oryginalny francuski przepis na szarlotkę. Francuski, czyli z miejsca gdzie zgodnie z obecną wiedzą powstały pierwsze szarlotki.

Francuska zupa cebulowa

Francuska zupa cebulowa

Zupa cebulowa to specjalność kuchni francuskiej, składa się z wywaru mięsno-warzywnego lub warzywnego, a dodatkiem do niej jest cebula.