Przepis | Strona główna | Kuchnie świata

Kuchnie świata

Kuchnia Amerykańska

Kuchnia amerykańska to połączenie wielu różnych stylów kulinarnych z całego świata. Mimo to sama w sobie pozostaje wyjątkowa i niepowtarzalna. Jedna z najbardziej rozkosznych kuchni, idealna dla fanów grillowanej wołowiny z sosem BBQ, smażonych krążków cebulowych i Coca – Coli. Co za tym idzie, nie należy do najzdrowszych i dietetycznych ale jest obłędnie smaczna.


Kuchnia Angielska

Kuchnia Angielska może wydawać się nudną, miałką i bez smaku. Nic bardziej mylnego. Wykorzystuje się w niej paletę smaków i aromatów. Mimo, że bardzo prosta to zadowoli podniebienia nawet największych smakoszy. Znana z pożywnych śniadań i przepysznych deserów jest godna polecenia i wyróżnienia na forum ProstePesto.


Kuchnia Arabska

Orientalna kuchnia tysiąca i jednego smaku, pachnąca gamą rozkosznych przypraw. Sycące kasze takie jak kuskus i bulgur. Chałwa znana i lubiana na całym świecie. Pasta humus która skradła serca szczególnie wegetarian i wegan. W zależności od rejonu, kuchnia arabska to także gatunki mięsa: baranina, wołowina oraz ryby. Kuchnia ta jest na tyle rozmaita, że każdy znajdzie tutaj coś co pokocha od pierwszego kęsa. Kiedy ktoś je, niech używa prawej ręki, podobnie jak przy piciu, bo szatan używa do tego celu lewej ręki.


Kuchnia Azjatycka

Jedna z najzdrowszych kuchni świata bazująca na harmonii orientalnych smaków. U nas najbardziej znana pod postacią sajgonek, sushi oraz kimchi. Wytrawny aromat potrawy, często przełamany orzeźwiającym dodatkiem jak mango, limonka czy mleczko kokosowe. Jednak całość pozostaje w subtelnej wielopoziomowej kompozycji. Podsumowując kuchnia azjatycka jest niezwykle zdrową alternatywą, zapewniającą długowieczność.


Kuchnia Francuska

Kuchnia francuska kojarzy się z serowym rajem, żabimi udkami i ślimakami. Nie wszystkie dania są przystępne albo możliwe do wykonania za sprawą słabej dostępności do wielu półproduktów i elementów. Jednak Francja to też świat wszelkich tart, bułeczek, rogalików i chrupiącej bezy. Dlatego będziemy skupiać się głównie na słodkiej odsłonie francuskiej kuchni, ze względu na łatwość zdobycia potrzebnych składników.


Kuchnia Hinduska (Indyjska)

Kuchnia hinduska, kuchnia indyjska, przepełniona jest aromatem przypraw i szeroką gamą smaków i kolorów. Jest to z jednej strony kuchnia bardzo prosta w swoim składzie a z drugiej niezwykle pieczołowicie przyprawiona. Kto raz skosztuje kuchni hinduskiej czy też kuchni indyjskiej na zawsze się w niej zakocha. W kuchni tej wykorzystuje się całą paletę niezwykłych składników.


Kuchnia Hiszpańska

Hiszpania to wspaniały europejski kraj z niezliczonymi atrakcjami historycznymi, rozrywką i co najważniejsze z naszego punktu widzenia – kulinariami. Hiszpanie to ludzie radośni, pełni życia, uśmiechnięci i kolorowi. Taka jest też kuchnia hiszpańska, która zawsze przepełniona jest smakiem, zapachem i kolorem.


Kuchnia Meksykańska

Czym charakteryzuje się kuchnia meksykańska? To w pierwszej kolejności świat przypraw. Znajdziemy w niej przyprawy różnego rodzaju niespotykane w innych kuchniach świata. Po drugie to kuchnia aromatycznych warzyw i owoców dojrzewających w promieniach słońca. Po trzecie to oczywiście wyjątkowe smaki mięsne, rybne i owoców morza.


Kuchnia Polska

Nasza tradycyjna kuchnia przekazywana z pokolenia na pokolenie przez babcie i mamy. Smak naszego dzieciństwa, do każdy chętnie wraca, mimo poznania innych wykwintnych kuchni z różnych stron świata. Kuchnia Polska kojarzy się przede wszystkim z pierogami, kluskami, bigosem, grochówką, kiszonkami. Nie sposób wymienić wszystkie nasze narodowe potrawy, których jest mnóstwo i różnią się w zależności od regionu.


Kuchnia Skandynawska

Czy Skandynawia może nas zaskoczyć swoją kuchnią? Okazuje się, że tak. Kuchnia skandynawska to wbrew obiegowej opinii nie jest kuchnia nudna. Królują w niej oczywiście ryby i owoce morza, ale nie brak w niej również dań mięsnych oraz ciężkich i kalorycznych potraw. Nie dziwi to, gdyż w klimacie skandynawskim potrzebujemy trochę więcej kalorii niż na plażach śródziemnomorskich.


Kuchnia Węgierska

Kuchnia Węgierska, czyli kuchnia naszych dalekich sąsiadów z południa pełna jest aromatycznych przypraw i pikanterii. Często kojarzy nam się z ciężkimi daniami, lecz są to także lekkie, wiosenne potrawy. Warto spróbować kuchni węgierskiej tak innej od naszej a jednocześnie tak nam bliskiej.


Kuchnia Włoska

Jedna z najpopularniejszych kuchni, za sprawą różnorodnych makaronów, bagietek oraz włoskiej pizzy. Kuchnia nasycona chrupiącymi warzywami, świeżymi ziołami, owocami morza oraz serami o intensywnym aromacie. Podczas posiłków włosi celebrują chwile spędzane z bliskimi, delektują się zarówno smakiem potraw jak i atmosferą. Powinniśmy brać z nich przykład i zwolnić od pędu codzienności, poprzez celebrowanie takich właśnie wspólnie spędzanych chwil! Włoskie przyjemności zwieńczone znanymi na cały świat deserami: tiramisu, zabaglione, cannoli sycylijskie. A na koniec jeszcze kropka w postaci Espresso.