Strona główna Kuchnia Ukraińska

Kuchnia Ukraińska

Kuchnia ukraińska zachwyca swoją prostotą, smakiem i aromatem. To także smaki dobrze nam znane jeszcze z czasów dzieciństwa. Warto przygotować je we własnej kuchni i na nowo odkryć ukraińskie specjały. Nie należą do wyrafinowanych, jednak zachwycają swoimi niepowtarzalnymi smakami i aromatami.


Przepis kuchni ukraińskiej

Prezentujemy sprawdzone przepisy kuchni ukraińskiej. Z nami przyrządzisz najpyszniejsze dania według prostych przepisów na dania kuchni ukraińskiej, które osobiście zweryfikowaliśmy w swojej kuchni. Wszystkie składniki przepisów w kategorii “kuchnia ukraińska” są dokładnie opisane aby twoje danie z kuchni ukraińskiej wychodziło zawsze pysznie i dokładnie według przepisu. Czytaj więcej o kuchni ukraińskiej.

Ukraińskie bliny

Ukraińskie bliny

Gdy mówimy o ukraińskiej kuchni, nie sposób nie wspomnieć o blinach. To pyszne placuszki, bardzo popularne na Ukrainie i wschodniej Galicji.

Ukraińska sałatka Dniestr

Ukraińska sałatka Dniestr

Przepis na tradycyjną ukraińską sałatkę Dniestr. Sałatka z zielonym groszkiem i kiełbasą, bardzo smaczna. Sałatka ukraińska.

Pascha. Tradycyjna wielkanocna

Pascha. Tradycyjna wielkanocna

Pascha to puszysty i delikatny sernik wielkanocny z bakaliami. Pochodzi zza wschodniej granicy, lecz na stałe zadomowił się w Polsce.