Przepis | Strona główna | Kuchnia Portugalska

Kuchnia Portugalska

Kuchnia portugalska oprócz wina i pysznych dań słynie również z kawy. Można powiedzieć, że jest podobna trochę do tej włoskiej, ponieważ tak jak Włosi piją mocny i bardzo aromatyczny napar. Znakiem, który wyróżnia Portugalię na tle innych krajów jest to, że kawę pije się bez mleka. Spożywana jest w kilka razy w ciągu dnia w malutkich filiżankach. Trzeba zaznaczyć, że w Portugalii nie ma podziału kawy na odmiany. Występuje po prostu Café. Jednym z gatunków jest café curto, który ma mocny i gęsty napar i stanowi mieszankę pół na pół z wodą. Jej słabszym gatunkiem jest café cheio, do którego dodaje się więcej wody. W kuchni portugalskiej można dostać również napar z odrobiną mleka, zwany cafe pingado oraz dla osób, które lubią dużą kawę z mlekiem, rozwiązaniem jest meia de leite, czyli kawa, która przypomina kawę z mlekiem podawaną w większych filiżankach. Ponadto jest również rodzaj napoju przygotowanego na bazie cafe w wysokiej szklance i dopełnionego mlekiem czyli kawa galão. W smaku przypomina cafe latte.


Przepis kuchni portugalskiej

Prezentujemy sprawdzone przepisy kuchni portugalskiej. Z nami przyrządzisz najpyszniejsze dania według prostych przepisów na dania kuchni portugalskiej, które osobiście zweryfikowaliśmy w swojej kuchni. Wszystkie składniki przepisów w kategorii “kuchnia portugalska” są dokładnie opisane aby twoje danie z kuchni portugalskiej wychodziło zawsze pysznie i dokładnie według przepisu. Czytaj więcej o kuchni portugalskiej.

Nie znaleziono takiej strony

Nie możemy znaleźć takiej strony. Możliwe, że została przeniesiona. Spróbuj wyszukać interesującą cię frazę w poniższej wyszukiwarce. Przepraszamy za niedogodności...