Przepis | Strona główna | Dla dziecka

Dla dziecka

Gotowanie dla dzieci to ciężkie zadanie. Dzieci jedzą w pierwszej kolejności oczyma a dopiero później buzią. Trzeba więc gotować ładnie (aby dania wyglądały apetycznie) i oczywiście smacznie, aby po pierwszym kęsie nastąpił kolejny. Dlatego też postanowiliśmy stworzyć osobną kategorię, czyli przepisy dla dzieci. Dla łakomczuszków i niejadków.


Przepisy na dania dla dzieci

W kategorii tej zawarliśmy przepisy już od najmłodszych lat poczynając od BLW przepisy, poprzez przepisy do rozszerzania diety dziecka aż po propozycje kulinarne dla dzieci starszych. Prezentowane tu przepisy dla dzieci są mało przetworzone, kładziemy nacisk na jak najmniejszą obróbkę. Są proste w wykonaniu bo wiemy, że mamy mają tylko dwie ręce i nie zawsze mogą poświęcić się w całości w kuchni. Są szybkie, z małą ilością cukru i soli, a co najważniejsze – są to piękne i pyszne dania dla dzieci.

Pieczone frytki z cukinii

Pieczone frytki z cukinii

Pieczone frytki z cukinii. Pomysł na zdrowe frytki w chrupiącej panierce z bułki tartej. Przepis możesz przygotować dla dziecka.

Potrawka z kurczaka z warzywami

Potrawka z kurczaka z warzywami

Potrawka z kurczaka z wykorzystaniem warzyw i mięsa z rosołu. Błyskawiczny obiad na bazie składników z rosołu i odrobiny bulionu.

Placuszki z serka wiejskiego

Placuszki z serka wiejskiego

Mięciutkie placuszki z serka wiejskiego, bardzo przyjemne w sposobie wykonania. Placuszki dla dzieci także tych będących na etapie rozszerzania diety.