Kujawska

Kuchnia kujawska opiera się w dużej mierze na hodowanym w przydomowych zagrodach drobiu, głównie kaczkach i gęsiach. Przy szczególnych okazjach na stołach pojawiają się specjalne potrawy. Takim specjałem jest m. in. zupa z suszonych śliwek, którą jada się tylko w Wigilię.


Przepis kuchni kujawskiej

Prezentujemy sprawdzone przepisy kuchni kujawskiej. Z nami przyrządzisz najpyszniejsze dania według prostych przepisów na dania kuchni kujawskiej, które osobiście zweryfikowaliśmy w swojej kuchni. Wszystkie składniki przepisów w kategorii “kuchnia kujawska” są dokładnie opisane aby twoje danie z kuchni kujawskiej wychodziło zawsze pysznie i dokładnie według przepisu. Czytaj więcej o kuchni kujawskiej.

Kartacze czyli cepeliny

Kartacze czyli cepeliny

Kartacze, zwane też cepelinami, to nic innego jak rolada ziemniaczana z masy podobnej do klusek śląskich wypełniona mięsem. A to nasz przepis.

Zupa kalafiorowa z ziemniakami

Zupa kalafiorowa z ziemniakami

Zupa z różyczkami kalafiora i plastrami ziemniaków, zakłócona śmietaną. Podana z zieleniną: koperkiem, szczypiorkiem i natką pietruszki.

Syrop z kwiatów czarnego bzu

Syrop z kwiatów czarnego bzu

Z nieznanych powodów przestaliśmy używać w kuchni kwiatów czarnego bzu i samego czarnego bzu. To jednak źródło witamin i minerałów idealne na przeziębienia.