Przepis | Strona główna | Kuchnia Polska | Mazowiecka

Mazowiecka

Na Mazowszu popularne były polewki. Wszelkiego rodzaju proste żury, białe barszcze czy krupniki jadano praktycznie codziennie. W niedzielę i święta podawano staropolski rosół, koniecznie z kury i z lanymi kluskami. Słynna była czernina, czyli zupa na bazie krwi z kaczki lub gęsi.


Przepis kuchni mazowieckiej

Prezentujemy sprawdzone przepisy kuchni mazowieckiej. Z nami przyrządzisz najpyszniejsze dania według prostych przepisów na dania kuchni mazowieckiej, które osobiście zweryfikowaliśmy w swojej kuchni. Wszystkie składniki przepisów w kategorii “kuchnia mazowiecka” są dokładnie opisane aby twoje danie z kuchni mazowieckiej wychodziło zawsze pysznie i dokładnie według przepisu. Czytaj więcej o kuchni mazowieckiej.

Oryginalna Wuzetka, pyszna WZ-ka

Oryginalna Wuzetka, pyszna WZ-ka

Ciasto WZ-ka wielu ludziom kojarzyć się będzie z czasami PRLu. Jednak mimo braków w tych czasach, ciasto jest wyjątkowo bogate i pyszne.

Kotlety z cukinii i kaszy jaglanej

Kotlety z cukinii i kaszy jaglanej

Kotlety z cukinii i kaszy jaglanej to świetny pomysł dla wegetarian a także mięsożerców. Więc można je podać, gdy obie grupy mamy przy stole

Pieczone rozgniecione ziemniak

Pieczone rozgniecione ziemniaki

Rozgniecione ziemniaki pieczone w piekarniku z masełkiem i parmezanem. Nowy trend na serwowanie ziemniaków w porze obiadowej.