Becherovka

Becherovka to ziołowy likier z Czech. Zawiera wodę, jakościowy alkohol, naturalny cukier i specyficzną gorzką mieszankę około 32 ziół i przypraw. Została wprowadzona do sprzedaży w 1807. Nazywana jest 13 źródłem karlowarskiego uzdrowiska.

Właścicielem marki jest firma Pernod Ricard. Zawiera około 38% alkoholu. Zioła, które zawiera, są macerowane spirytusem, który później odstawia się, aby dojrzał. Następnie Becherovka jest filtrowana, aby usunąć z niej wszystkie zmętnienia i ciała stałe, które skutecznie odstraszają klientów, a potem butelkowana. Butelka Becherovki jest zielona, posiada nietypowy płaski kształt z dodatkowymi ornamentami i żółto granatową etykietą.

Zwykle pije się ją po prostu schłodzoną, ale równie popularne są drinki z: tonikiem, sokiem pomarańczowym, sokiem z czarnej porzeczki, z którym Becherovka tworzy przyjemną w smaku kompozycję. Wielu lekarzy potwierdza, że Becherovka, w niewielkich ilościach, powoduje wydzielanie się soków żołądkowych, co z kolei wzmacnia apetyt i pobudza trawienie.