Jak utrzymać piękny i zdrowy biust — dobór biustonosza i 4 najważniejsze zasady

Jak utrzymać piękny i zdrowy biust — dobór biustonosza i 4 najważniejsze zasady

Kobiece piersi to jedna z najbardziej atrakcyjnych części ciała każdej dziewczyny. Jak wszyscy wiemy, występują one w różnych rozmiarach i kształtach, jednak zawsze są przedmiotem szczególnej uwagi ze strony mężczyzn. Paradoksalne jest to, że kobiety nie dbają często o swój biust, poświęcając więcej czasu, wysiłku i pieniędzy na twarz. Okolice dekoltu wymagają jednak stałej pielęgnacji. Oto jak prawidłowo dbać o kobiece piersi w domu.

Czemu warto dbać o biust?

Piersi kobiety zbudowane są z tkanki gruczołowej i tłuszczowej. Wnętrze piersi przypomina pomarańczę, której plastry oddzielone są tkanką łączną. Na piersiach kobiety nie ma gorsetu mięśniowego ani innej struktury podtrzymującej. Jej jędrność w młodości zależy od elastyczności skóry, wielkości oraz tego, że więcej jest w niej tkanki gruczołowej niż tłuszczowej. Jednak z wiekiem te proporcje się zmieniają i kształt piersi staje się mniej jędrny.

Pielęgnacja skóry piersi i dekoltu jest często zapominana. W życiu codziennym ten obszar ciała nie jest często eksponowany. Skóra dekoltu jest wrażliwa i podatna na przedwczesne starzenie się. Tutaj oznaki starzenia mogą pojawić się nieco wcześniej niż na reszcie ciała, ze względu na pewne cechy anatomiczne i fizjologiczne — kluczowe staje się pytanie jeśli chodzi o dobór biustonosza.

Jak utrzymać piękny i zdrowy biust — dobór biustonosza i 4 najważniejsze zasady

Najważniejsza zasada  — regularnie odwiedzaj swojego lekarza. Mammolog nie tylko doradzi, jak dbać o skórę piersi, ale także zapobiegnie rozwojowi niebezpiecznych chorób i w razie potrzeby przepisze odpowiednie leczenie. Niestety, statystyki są ponure: rak piersi jest numer jeden wśród nowotworów u kobiet. A jedynym pewnym sposobem walki jest wykrycie choroby we wczesnym stadium.

Dobór biustonoszy jest bardzo ważny

Stanik musi być idealny pod każdym względem. Nie powinien ściskać, podpierać ani powodować dyskomfortu. Jeśli ramiączka wbijają się w skórę, zapięcie jest zbyt wysokie, piersi wypadają lub przyjmują dziwny kształt — dany stanik nie jest dla Ciebie. Dobór biustonosza wiąże się z odwieczną prawdą — lepiej jest kupić mniejszy, ale jakościowy. Zamiast więc kupować pięć tanich staników, kup dwa bardzo dobrych. Bielizna damska Triumph ma w ofercie wiele modeli wysokiej jakości, które można bezpiecznie nosić bez obaw o swoje zdrowie. Podczas zajęć sportowych pamiętaj o noszeniu biustonosza sportowego. Dzięki temu piersi są chronione przed rozciąganiem.

Jak utrzymać piękny i zdrowy biust — dobór biustonosza i 4 najważniejsze zasady

Nie tylko biustonosz odgrywa kluczową rolę — 4 podstawy pięknego biustu

  1. Gimnastyka na biust. Ćwiczenia wzmacniają więzadła, na których zawieszone są piersi i tworzą dla nich mocne oparcie mięśniowe, dzięki czemu długo pozostają w dobrej formie. Do swojej codziennej porannej rutyny włącz pompki z podłogi lub ściany z powtórzeniami 10-15 razy. Następujące ćwiczenie jest bardzo skuteczne — ręce złożone przed sobą, łokcie rozłożone, dłonie zamknięte. Należy mocno ścisnąć dłonie 20 razy z rzędu.
  2. Zabieg wodny tonizujący skórę. Połącz kontrastowy prysznic i okrągły masaż z głowicą prysznicową pod średnim ciśnieniem ciepłej wody do pielęgnacji piersi.
  3. Kremy i balsamy. Zachowuje młodość i jędrność skóry oraz zapewnia doskonały efekt ujędrniający. Istnieją specjalne kremy i balsamy przeznaczone do okolic dekoltu, które nawilżają i odżywiają skórę. Niektóre firmy produkują specjalne kremy o działaniu liftingującym — pod wpływem tego preparatu skóra napina się, a piersi się podnoszą. Produkty kosmetyczne stosuje się codziennie wieczorem po prysznicu.
  4. Prawidłowe odżywianie. Jeśli istnieje chęć jak najdłuższego zachowania pięknego kształtu piersi, nie należy odmawiać sobie jedzenia tłuszczu, gdyż jest on ważnym składnikiem tkanki piersiowej. Dzienna dawka tłuszczów wynosi od 60 do 90 gramów.

Te cztery techniki pomogą utrzymać stonowane piersi, jednak wybór biustonosza odgrywa tu kluczową rolę — ważne jest, aby wybrać sklep z bielizną wysokiej jakości, aby zachować zdrowe i pięknie wyglądające piersi.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*