Przepis | Strona główna | Blog | Dlaczego należy włożyć monetę do zamrażarki?
Dlaczego należy włożyć monetę do zamrażarki?

Dlaczego należy włożyć monetę do zamrażarki?

Ta sztuczka jest genialna i może uratować Cię od nieprzyjemnych wrażeń po powrocie z wakacji do domu. Podczas podróży zwykle zabezpieczasz dom najlepiej, jak potrafisz, i prosisz sąsiadów o opróżnienie skrzynki pocztowej lub spacer wokół posesji.

Jednak jest jedna rzecz, o której możesz nie pomyśleć: całe dobre jedzenie, które leży w zamrażarce. Co robisz, gdy wracasz do domu, a zamrażarka nie działa, a ty nie masz pojęcia, jak długo jest bez prądu? A może wracasz z wakacji, w zamrażarce wszystko wydaje się OK ale tydzień wcześniej rozmroziło się całkowicie, gdy dwa dni nie było prądu i zamroziło się na nowo? A powtórnie mrożone mięso może być niebezpieczne!

Na szczęście amerykanka Sheila Pulanco Russelen podzieliła się sprytną sztuczkę związaną z huraganem Matthew w USA.

Sprawdź, czy jedzenie zostało rozmrożone.

Prosta sztuczka pokazuje, czy jedzenie w zamrażarce zostało rozmrożone, czy nie, a potrzebujesz tylko monety, plastikowego pudełka i wody.

Zaczynasz od napełnienia pudełka wodą i włożenia go do zamrażarki. Gdy woda zamarznie, umieść monetę na górze i pozostaw pudełko w zamrażarce.

Jeśli moneta spadła na dno kubka, oznacza to, że jedzenie zostało rozmrożone i należy je wyrzucić. Jednak jeśli moneta jest nadal na wierzchu lub w środku kubka, jedzenie jest jadalne.

Sheila uważa, że dobrym pomysłem jest mieć to przez cały czas w zamrażarce, a jeśli nie ma prądu, mamy jak sprawdzić świeżość naszych produktów.

Jeden komentarz

  1. PodróżniczkaHi

    Bardzo pomysłowe i przydatne

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*