Dlaczego pijesz alkohol? Kilka słów o alkoholu

Dlaczego pijesz alkohol? Kilka słów o alkoholu

Wiele osób wcześnie dowiaduje się o skutkach i zagrożeniach związanych z alkoholem poprzez doświadczenia własne i innych. Niemniej jednak wielu decyduje się na spożywanie alkoholu. Dlaczego?

Ciekawość.

Chociaż alkohol ma wiele negatywnych skutków ubocznych, wiele osób decyduje się pić alkohol. Przyczyn tego może być wiele. Między innymi często można być ciekawym działania tego trunku. Pogłoski, które słyszymy od znajomych o tym jakie świetne imprezy są z alkoholem, jak można się wyluzować i odprężyć, a nawet poprawić humor, sprawiają, że alkohol staje się kuszący.

Nastrój.

Alkohol ma wiele efektów, które tworzą nastrój. Stajesz się bardziej rozmowny, mniej nieśmiały, zabawny i wyluzowany. Niektórzy myślą, że jeśli się napiją alkoholu, odważą się porozmawiać z kimś, kim są zainteresowani. Poczucie własnej wartości wzrasta w wielu przypadkach podczas spożywania alkoholu. W innych przypadkach staje się odwrotnie, człowiek staje się bardziej opanowany, smutniejszy, a może nawet zły i agresywny.

Presja.

Najczęstsze powody spożywania alkoholu w młodym wieku to albo presja ze strony grupy przyjaciół, albo potrzeba wykazania się i wykazania, że ktoś jest „fajny”. Często rzeczywistość może być dokładnie odwrotna. Ci, którzy mają twardy i pewny siebie wygląd, mogą nie być pewni siebie i ukrywają to, robiąc rzeczy, które ich zdaniem sprawiają, że są fajniejsze i bardziej lubiane.

W grupach przyjaciół i w środowisku szkolnym często zdarza się presja picia alkoholu. Niektórzy próbują cię przekonać, że fajnie jest pić, że jesteś tchórzem, jeśli tego nie robisz, lub możesz poczuć, że nie należysz do grupy.

W niektórych przypadkach ludzie spożywają alkohol, ponieważ chcą zapomnieć o problemach i smutkach i myślą, że alkohol będzie dobrym rozwiązaniem.

Wpływ alkoholu.

Alkohol wywołuje odrętwiające, narkotyczne działanie na mózg. Funkcja układu nerwowego jest zmniejszona i masz dobre samopoczucie.

Koncentracja i osąd są osłabione, a granice tego, co w innym przypadku zostałoby zrobione, stają się coraz niższe. W tak dotkniętym stanie jest miejsce nie tylko dla tańczących, pełnych humoru, odważnych i wesołych ludzi, ale także dla bójek, pijanych kierowców i tych, którzy się kłócą.

Podczas spożywania alkoholu można uzyskać nieprecyzyjne i chwiejne ruchy, a poczucie krytyczne jest osłabione. Słaby krytyczny zmysł i osąd w wielu przypadkach prowadzą również do bójek, niechcianych stosunków seksualnych i niepotrzebnych kłótni. Jesteś znacznie bardziej podatny na nieszczęścia i wypadki w stanie upojenia alkoholowego. Po spożyciu dużej ilości alkoholu możesz również doświadczyć znacznych dolegliwości „dzień po” z bólami głowy, ogólnym dyskomfortem, depresją, nudnościami i wymiotami. Następnego dnia po spożyciu dużej ilości alkoholu często zdarza się odczuwać lęk z powodu „czarnych dziur” z poprzedniej nocy.

Niektórzy uważają, że nie do końca pamiętają wszystko, co wydarzyło się podczas imprezy, i denerwują się tym, co powiedzieli lub zrobili.

Bądź świadomy.

Alkohol może uzależniać i jest nielegalny do ukończenia 18 roku życia. Ważny jest świadomy związek z tym, co lubi się w alkoholu i jego spożywaniu. Jeśli wcześniej zająłeś stanowisko w sprawie alkoholu i powiedziałeś „nie”, najlepiej będzie oprzeć się „presji”. Alkohol nie jest i nie powinien być tym, co daje akceptację w gronie przyjaciół.

Jeden komentarz

  1. Bardzo słuszne uwagi. Rozwaga i umiar we wszystkim przede wszystkim

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*