Przepis | Strona główna | Kuchnie świata | Kuchnia hiszpańska

Kuchnia hiszpańska

Dlaczego warto odwiedzić Hiszpanie? Piękna słoneczna Hiszpania któż z nas nie chciałby wygrzewać się teraz na pięknej piaszczystej plaży, słuchając szumu fal. Jednak Hiszpania to nie tylko piękne widoki, które przyspieszają bicie serca każdego, ale też przepyszne jedzenie i pyszne wino.

Będąc w Hiszpanii, grzechem będzie nie spróbować prawdziwego pysznego słodkiego hiszpańskiego wina z lokalnej winiarni. Do pysznego trunku idealnie będzie pasować tamtejszy specjał, czyli paella jest to prosta, ale jakże pyszna potrawa przygotowywania na bazie ryżu z dodatkiem mięsa głównie kurczaka i królika jest też wersja z owocami morza z dodatkiem szafranu. Najlepsza paelle zjemy w walencji, tam właśnie pierwszy raz powstało to danie. Jeśli jednak wolicie, bardziej znane smaki Hiszpania oferuje kochane przez wszystkich, a zarazem tanie danie jest to patata bravas, mimo że nazwa brzmi tajemniczo, są to poniekąd frytki jednak podawane w innej formie dzięki innemu pokrojeniu ziemniaka z dodatkiem przypraw podawane zawsze z pikantnym sosem, w zależności od regionu sos może mieć lekko inny smak.

Jeśli, kochacie słodycze, warto spróbować churros, są to hiszpańskie paczki, mają postać długich rurek smażonych na głębokim oleju, podawane najczęściej z cynamonem z dodatkiem rozpuszczonej czekolady. To tylko kilka przykładów hiszpańskich specjałów jednak Hiszpania pod tym względem jest bardzo różnorodna i każdy znajdzie coś dla siebie.

Zobacz popularne dania kuchni hiszpańskiej: