Bułka hamburgerowa

Bułka hamburgerowa to pszenna bułka drożdżowa posypana sezamem, przeznaczona do przygotowania domowego burgera. Zawiera w swoim składzie: mąkę pszenną, wodę, olej, drożdże, cukier, sól i sezam. Jest to podstawowe pieczywo w branży gastronomicznej.

Cechą charakterystyczną jest fakt, że można ją mrozić. Po rozmrożeniu nie zmienia swych pierwotnych właściwości i po podgrzaniu utrzymuje naturalną kruchość i delikatność, brązowozłoty kolor skórki, a także regularny biały miękisz. Bułka hamburgerowa doskonale smakuje z kotletem mięsnym i rybnym, serami oraz z dodatkiem sałatek warzywnych. Jest szybka w przygotowaniu i ma łatwy przepis, dlatego można zrobić ją samemu nawet w zwykłym piekarniku. Idealnie pasuje również do zwykłych kanapek. Bułka hamburgerowa zawiera w 100g 280 kcal.

Są lekko słodkawe w smaku. Bułka do hamburgera jest głównie źródłem węglowodanów, które są ważnym elementem zdrowej diety. Zawiera także wysoką zawartość białka oraz błonnika. Występuje także w wersji pełnoziarnistej oraz bezglutenowej.

Przepisy na burgery: