Batony proteinowe jako słodka przekąska nie tylko dla sportowców

Batony proteinowe jako słodka przekąska nie tylko dla sportowców

Prowadzisz aktywność sportową, realizujesz wytężone treningi i stosujesz restrykcyjną dietę, aby już niedługo móc cieszyć się wymarzoną sylwetką, ale czasem masz ochotę na słodką chwilę zapomnienia? Nie niszcz swoich wyrzeczeń i osiągnięć czekoladowym łakociem, raczej zdecyduj się na zdrowe batony proteinowe. Dowiedz się już teraz, jaki mają skład i właściwości!

Batony proteinowe to zdrowa przekąska dla wszystkich sportowców oraz osób, które dbają o figurę. To doskonała alternatywa dla kalorycznych słodyczy i słodkich deserów z niskiej jakości składem. Baton z wysoką zawartością protein jest nie tylko smaczny, ale pozwoli Ci szybciej osiągnąć zamierzone cele na siłowni.

Co zawierają batony proteinowe?

Jak sama nazwa wskazuje, batony proteinowe są cennym źródłem protein, bo to właśnie one przeważają w składzie tego produktu spożywczego. W dobrej jakości batonie dla sportowców proteiny powinny wynosić około 47% całego składu. Oprócz nich dobrymi składnikami może być również białko i węglowodany.

Batony proteinowe zawierają też różnego rodzaju korzystne dodatki, takie jak witaminy i minerały, które dodatkowo wspierają organizm sportowca. Nierzadko ich skład pozwala cieszyć się słodką przekąską osobom, które pozostają na redukcji.

Jak działają batony proteinowe?

Chociaż batony proteinowe są zdrowe, to jednak nie można się nimi zajadać bez ograniczeń. Stanowią doskonałą przekąskę dla sportowców po treningu, wpływają na szybszą regenerację mięśni, pomagają też w spalaniu tkanki tłuszczowej i umożliwiają rozbudowę mięśni. Jeśli spożywa się je z rozsądnych ilościach, nie trzeba obawiać się znacznego przyrostu tkanki tłuszczowej.

Jak wybrać dobry baton proteinowy?

Batony proteinowe występują w różnej odsłonie i trzeba przyznać, że cieszą się coraz większą popularnością. Stają się coraz łatwiej dostępne, można je nabyć w sklepach spożywczych, w klubach fitness, na siłowniach albo zamówić w e-sklepach z profesjonalnym asortymentem i odżywkami dla sportowców.

Weź jednak pod uwagę, że nie każdy baton proteinowy jest dobrej jakości. W składzie tej przekąski nie powinien znaleźć się cukier, syrop fruktozowy, olej palmowy ani konserwanty i sztuczne składniki. Co ciekawe, batony proteinowe możesz kupić, korzystając ze sprawdzonego źródła albo przygotować je samodzielnie w domu. Wystarczy, że w swojej kuchni masz banana, płatki owsiane, miód i orzechy i taką mieszankę włożysz do piekarnika.

Kto powinien jeść batony proteinowe?

Nie zaleca się, aby batony proteinowe w dużej ilości spożywały dzieci, ponieważ najmłodsi nie potrzebują aż tak dużych dawek białka jednorazowo. Baton z wysoką zawartością protein będzie zaś doskonały dla nastolatków w okresie dojrzewania i wszystkich dorosłych. Sprawdza się świetnie jako dodatek do pożywnego śniadania, jako drugie śniadanie, szybka przekąska w pracy i dla sportowców po treningach. Zasada jest prosta, znacznie lepiej sięgnąć po baton z dobrym składem, aniżeli zjadać kaloryczne słodycze.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*