Przepis | Strona główna | Materiały zlecone | Jak skompletować oryginalną zastawę stołową?
Jak skompletować oryginalną zastawę stołową?

Jak skompletować oryginalną zastawę stołową?

Niezbędnym elementem każdego domu i mieszkania jest zastawa stołowa. Wybór odpowiedniego kompletu nie jest prosty, dlatego w tym artykule doradzamy, czym się kierować i na co zwracać szczególną uwagę.

Jaki materiał najlepszy na zastawę stołową?

Podczas wyboru serwisu obiadowego bardzo ważny jest materiał wykonania. Do wyboru są opcje porcelanowe, fajansowe, kamionkowe i szklane. Zastawa stołowa nie należy do wyposażenia domu, które zmieniamy co miesiąc, dlatego warto zadbać o jak najwyższą jakość, by mogła posłużyć nam latami. Najbardziej solidnym zakupem będzie zastawa porcelanowa, która z pozoru wydaje się być delikatna, jednak w rzeczywistości to bardzo trwałe tworzywo. Porcelana nie reaguje z żywnością, dlatego jest odporna na wsiąkanie i zafarbowanie. Wybierając porcelanowe naczynia dobrze jest zwrócić uwagę, czy możliwe jest mycie w zmywarce – coraz częściej porcelany nie trzeba myć ręcznie, chyba że posiada złote zdobienia lub ręcznie malowane wzory, które wymagają większej dbałości. 

Z ilu talerzy powinna się składać zastawa?

Najbardziej korzystną finansowo opcją jest zakup całego serwisu. Warto wtedy upewnić się, co wchodzi w skład takiego zestawu i czy na pewno całość będzie w pełni użyteczna. Jak wybrać liczbę elementów? Najlepiej policzyć miejsca przy swoim stole i pomnożyć je razy dwa, wtedy z pewnością nie zabraknie naczyń przy stole. Gotowa zastawa stołowa występuje w kompletach 6, 12, 18, a nawet 24 sztuki, a jej zakup gwarantuje serwowanie dań czy deserów na pasujących do siebie elementach kompletu. Coraz częściej jednak na stołach widać bardziej oryginalne zestawy, które można skompletować, miksując kilka kolekcji. 

Oryginalna zastawa stołowa – jak wybrać?

Decydując się na miksowanie talerzy należy kierować się podobną zasadą, jak w przypadku kupna gotowego kompletu, czyli liczba gości czy domowników, którzy mają korzystać z serwisu. Mieszanie ze sobą różnych kształtów, kolorów i kolekcji jest jak najbardziej w porządku, o ile wszystkie naczynia łączyć będzie wspólny element. Oczywistym jest też fakt, że zastawa musi przykuwać wzrok i odpowiednio wkomponowywać się w styl wnętrza. Obecnie, rynek oferuje ogromny wybór wzorów, kolorów i kształtów. Jak wybrać tę jedyną zastawę?

Jak skompletować oryginalną zastawę stołową?

Tradycyjny styl serwisu

Klasyczne zastawy stołowe to stonowane barwy, królują tam pastele i delikatne zdobienia złote lub kwiatowe. Najczęściej wybieranym, ale też uniwersalnym wyborem jest biała zastawa, ale by dodać jej charakteru warto postawić na różne kształty. Urozmaicenie białego kompletu naczyń innymi formami będzie na stole prezentować się elegancko, ale oryginalnie, takie rozwiązanie pasować będzie też do większości wnętrz.

Jak skompletować oryginalną zastawę stołową?

Nowoczesny styl serwisu 

W przeciwieństwie do standardowej opcji, nowoczesna zastawa charakteryzuje się większą różnorodnością barw i struktur. Nowoczesne zastawy spotyka się na stołach coraz częściej, a w ramach poszczególnych kolekcji można miksować ze sobą różne serie, które różnią się między sobą np. kolorami. Wśród wzorów popularne ostatnio są motywy roślinne i nieregularne ranty talerzy i misek.  

Wybór odpowiedniej zastawy stołowej, która będzie nie tylko praktyczna, ale i oryginalna, to trudny wybór. Jest wiele czynników, które należy wziąć pod uwagę, ale należy też kierować się stylem, by wpasować nowy serwis we wnętrza mieszkania. Poszukując oryginalnego zestawu na lata, sprawdź ofertę Home and Passion – https://homeandpassion.pl/zastawa-stolowa -i ich bogatą ofertę porcelanowych naczyń, z których z łatwością skompletujesz przykuwający wzrok zestaw.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*