Meal prep czyli wybawienie dla zabieganych

Meal prep czyli wybawienie dla zabieganych

Meal prep to zdobywający coraz większą popularność trend, polegający na planowaniu i wcześniejszym przygotowywaniu posiłków lub półproduktów. Jego rosnąca sława nie powinna nikogo dziwić – możemy dzięki niemu oszczędzić czas i jeść zdrowe, zbilansowane posiłki, nawet w najbardziej zabiegane dni.

Warto wygospodarować część wolnego dnia na przygotowanie zarysu listy posiłków, które zamierzamy zjeść w najbliższym tygodniu. Sporządzając na tej podstawie listę zakupów jesteśmy w stanie oszczędzić pieniądze i ograniczyć do minimum marnowanie jedzenia. Świetnym pomysłem jest przygotowanie samemu tzw. „diety pudełkowej” – wystarczy przygotować posiłki na 2-3 dni i gotowe porcje schować w lunchboxach do lodówki.

Meal prep czyli wybawienie dla zabieganych

Jeżeli jednak nie lubisz odgrzewanych posiłków, lub taka forma przygotowywania dań na dłuższy czas Cię nie przekonuje, dużym ułatwieniem będzie przygotowanie części produktów – możesz np. zrobić domową granolę, a potem dodać do niej ulubione składniki – jogurt, owoce, orzechy czy mleko. Unikamy w ten sposób przetworzonej żywności, która nie jest korzystnym elementem w diecie.

Kolejnym pomysłem jest schowanie obranych i pokrojonych warzyw i owoców do lodówki czy zamrażarki – dzięki temu czas gotowania obiadu czy przygotowywania smoothie skróci się do minimum, a zaoszczędzony czas możemy poświęcić pracy lub bliskim. Gotujesz do obiadu dodatek skrobiowy? Ugotuj w podwójnej porcji, a do jutrzejszego tylko podgrzej. Dodatkowo, niektóre kasze mogą z powodzeniem być używane nawet do posiłków na słodko – np. z kaszy jaglanej szybko przygotujesz pyszny budyń, który nasyci Cię na długie godziny twojego intensywnego dnia.

Meal prep jest dla każdego, wystarczy dostosować go do naszego sposobu odżywiania. Internet w tej kwestii jest kopalnią wiedzy, wystarczy wpisać hasło w wyszukiwarkę i czerpać pomysły z wielu stron i profili w mediach społecznościowych, zajmujących się tematyką zdrowego odżywiania.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*