Przepis | Strona główna | Blog | Poradnik ProstePesto. Dieta na ładną cerę
Poradnik ProstePesto. Dieta na ładną cerę

Poradnik ProstePesto. Dieta na ładną cerę

Wiele osób wychodzi z założenia, że aby móc się cieszyć zdrową skórą, wystarczy regularnie korzystać z drogich kosmetyków. A przecież na to, jak wyglądamy, w ogromnym stopniu wpływa też nasza codzienna dieta. Co warto wiedzieć na temat diety, która pomoże nam utrzymać skórę w dobrej formie?

By piękna cera przestała być tylko marzeniem, powinniśmy zwracać większą uwagę na to, jakie produkty spożywcze trafiają na nasz stół. Wiadomo, że dieta na ładną cerę nie może się obejść bez tych produktów, które są dobrym źródłem cynku, wiadomo też, że bardzo ważnym składnikiem takiej diety będą też te pokarmy, w którym pojawiają się większe ilości żelaza, miedzi oraz selenu.

Jeśli zależy nam zatem na utrzymaniu pięknego wyglądu, powinniśmy częściej sięgać po takie przysmaki, jak orzechy, oraz po te produkty, które powstały z pełnych ziaren zbóż. Zielone warzywa, rośliny strączkowe, wątróbka oraz tłuste ryby morskie, będące rewelacyjnym źródłem kwasów tłuszczowych omega-3 i omega-6 – oto kolejne dodatki do diety, dzięki którym można skutecznie wspierać swą cerę.

A co z owocami i warzywami? Tu wyjątkowo cennym wsparciem dla naszej skóry będzie marchew, czerwona papryka oraz suszone morele. Są to świetnie źródła beta-karotenu, stanowiącego cenne wsparcie w walce o piękny wygląd. Warto też częściej sięgać po oleje roślinne, kiełki oraz pestki dyni, w których można znaleźć sporo witaminy E, nie bez powodu nazywanej witaminą młodości.

Czarna porzeczka i cytrusy, jako świetnie źródło witaminy C, również będą nam pomagać w utrzymaniu pięknego wyglądu. Dzięki tej substancji możemy wspierać swe naczynia krwionośne i wspierać ilość wytwarzanego przez nas organizm kolagenu, dzięki czemu łatwiej poradzimy sobie z procesem starzenia się.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*