Przepis | Strona główna | Blog | Poradnik ProstePesto. Twoje zapotrzebowanie na kalorie.
Poradnik ProstePesto. Twoje zapotrzebowanie na kalorie.

Poradnik ProstePesto. Twoje zapotrzebowanie na kalorie.

Oblicz swoje zapotrzebowanie na kalorie za pomocą kalkulatora. Kalkulator może być przydatnym narzędziem, jeśli chcesz zwiększyć lub zmniejszyć wagę. Kalkulator oparty jest na wzorach do obliczania zużycia kalorii. Kalkulator opiera się na płci, wieku, wadze, wzroście i poziomie aktywności.

Ale ile mogę jeść?

Chociaż wiemy, o ile powinniśmy zwiększyć lub zmniejszyć zużycie kalorii, nie zawsze łatwo jest znaleźć dobre przykłady tego, co jeść w ramach ustalonych limitów kalorii.

Jeśli chcesz schudnąć, to kiedy będziesz spożywać około 500 kalorii poniżej dziennego zapotrzebowania na kalorie, spodziewaj się, że stracisz około pół kilograma tygodniowo. Może to być rozsądny poziom do nałożenia i umożliwia kontynuowanie diety w perspektywie długoterminowej.

Jak zwiększyć spalanie kalorii? Niskie spalanie może utrudnić utratę wagi. Na szczęście za pomocą prostych ćwiczeń fizycznych można to zmienić. Długi spacer, czy krótki jogging może zdziałać cuda.

Osoby cierpiące na niedowagę zwykle nie otrzymują wystarczającej liczby kalorii, aby zaspokoić potrzeby organizmu. Często prowadzi to również do niedożywienia – nie dostajesz wystarczającej ilości składników odżywczych, takich jak witaminy, minerały. Może to powodować problemy zdrowotne.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*