Sześć sposobów na zakup tańszego sprzętu AGD

Sześć sposobów na zakup tańszego sprzętu AGD

Nie da się ukryć, że elektronika i sprzęt AGD są kosztowne. Wybór urządzeń jest ogromny, technika wciąż idzie do przodu, a dodatkowo sprzęt jest jakby coraz mniej wytrzymały. Tymczasem, każdy zakup potrafi mocno nadwyrężyć nasz budżet, a różnice w cenach w zależności od sklepu czy promocji, mogą wynosić nawet set złotych. Jak tanio kupować?

1. Samodyscyplina

Nie kupuj rzeczy, które nie są ci potrzebne. Czasami w pogoni za nowym modelem mocno przesadzamy i kupujemy sprzęt, chociaż nasz stary jest jeszcze bardzo dobry i spełnia swoje funkcje. Pora przestać nadążać za modą i dać sobie spokój także z kupowaniem tylko dlatego, że ktoś inny poleca nam dany sprzęt. Naprawdę, jeśli myjemy okna dwa, trzy razy w roku niepotrzebny nam do tego taki sam sprzęt, jaki ma sąsiadka, która poświęca się tej czynności raz w tygodniu.

2. Zanim kupisz, sprzedaj

Jeśli koniecznie musisz wymienić swój sprzęt na nowszy model, sprzedaj najpierw ten, który posiadasz. Kolekcjonowanie elektroniki nie ma najmniejszego sensu, bo zbyt szybko wychodzi ona z obiegu. Natomiast, jeśli sprzęt jest markowy i sprawny, bez trudu znajdziesz nabywcę i zaoszczędzisz na nowym.

3. Korzystaj z promocji i okazji

Wyjątkowo korzystne są zakupy w okresie poświątecznym, w grudniu, gdy sklepy chcą pozbyć się towaru, aby uniknąć uciążliwości inwentaryzacji. Nie oznacza to, że w innych miesiącach nie ma wyprzedaży i promocji. Zanim kupisz, przyjrzyj się ofercie i przede wszystkim porównuj. Czasem pozornie nieznacząca różnica w nazwie czy serii modelu oznacza sporą różnicę finansową.

4. Negocjuj cenę

To wyjątkowo skuteczne przy zakupach w niewielkich sklepach i płatności gotówką. Zawsze warto zapytać o możliwy rabat czy obniżenie marży. Staraj się w takim przypadku kupować kilka rzeczy. Twoje szanse negocjacyjne znacząco wzrosną. Przeglądaj też oferty sprzętu powystawowego. Opakowanie i tak ci niepotrzebne, a niektóre towary bywają znacząco tańsze.

5. Nie kupuj na raty

Jeśli już bardzo chcesz z nich skorzystać, dokładnie sprawdź, co zawiera oferta. Raty zero procent, często obłożone są dodatkowymi warunkami. Może to być określony limit rat lub dodatkowa marża. Pamiętaj także, aby dokładnie przyjrzeć się cenie. Czasem raty nieoprocentowane to okazja do sprzedaży w wyższej cenie lub pozbycia się starszych modeli, które nie są już produkowane.

6. Nie kupuj dodatkowych ubezpieczeń

Znacząco podnoszą koszt zakupu, a naprawdę niewiele dają. Zwykle zawierają także wiele wykluczeń, tymczasem standardowe gwarancje i rękojmie są naprawdę wystarczające.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*