Zielona herbata z Japonii – spróbuj nowego

Zielona herbata z Japonii – spróbuj nowego

Fanów herbaty w naszym kraju jest całe mnóstwo. Niemal każdy z nas pija okazjonalnie lub nawet wiele razy w trakcie dnia ten napój. Z jednej strony to napój o ciekawych walorach smakowych, z drugiej – wiele odmian herbaty doskonale pobudza i z powodzeniem może zastąpić chociażby poranną filiżankę kawy. Wybór na herbacianym rynku jest też olbrzymi, ale na świecie jest tak wiele odmian herbat, że nie jesteśmy w stanie ich wszystkich nawet wypróbować. Warto zatem poszukiwać i odkrywać nowe.

Nowości z drugiego końca świata – próbuj nowego

Dziś spróbowanie smacznych posiłków czy też napojów nawet pochodzących z drugiej strony świata nie stanowi najmniejszego problemu. To również dzięki sporej dostępności chętnie sięgamy po nowe produkty i je odkrywamy, często z niezwykle pozytywnym skutkiem pozostając fanem danego produktu czy też zagranicznej marki, która jeszcze kilka lat temu w Polsce nie była znana. Nie inaczej jest właśnie z zieloną japońską herbatą. Jej dostępność jeszcze kilka lat temu była niska w naszym kraju. Zmieniło się to jednak bardzo szybko i dzisiaj możemy sobie pozwolić na jej skosztowanie czy to w restauracjach, czy też w zaciszu domowym.

Zielona herbata japońska –  właściwości

Herbata ta znana jest od bardzo dawna ze swoich doskonałych właściwości prozdrowotnych. Uważana jest jedną z najzdrowszych herbat. Wszystko dzięki bardzo oryginalnej uprawie, a także sposobowi przyrządzania, który jest niezmiernie ciekawy. Herbata matcha jest niezwykle pobudzająca, ale nie jedynie fakt pobudzenia silniejszego niż niejedna kawa powinien wzbudzić naszą ciekawość. Przede wszystkim matcha ma właściwości zdrowotne, których większości innych herbat i kaw brakuje. Herbata matcha wspiera walkę z wolnymi rodnikami, a zatem można ją uznać za antyoksydant. Zawarte w niej katechiny są dodatkowo bardzo pożądane jako substancje profilaktyczne dla takich chorób jak między innymi: miażdżyca, choroby wywołane bakteriami i wirusami. Herbata ta posiada dość silne działanie bakteriobójcze i przeciwwirusowe, dlatego stanowić może cenne uzupełnienie diety. 

Matcha – jak ją przyrządzić?

Zielona herbata japońska to jednak przede wszystkim pobudzenie, a także ciekawy ceremoniał parzenia. Pobudza do działania nawet na 6 godzin, choć nie jest to działanie tak uderzeniowe, jak w przypadku kawy. Herbatę tą przyrządzamy nieco odmienne niż klasyczne herbaty. Wsypujemy 1 łyżeczkę do naczynia o pojemności100 ml. Może być to czarka lub nawet filiżanka. Zalewamy wodą o temperaturze 80 °C i mieszamy do powstania pianki. Zwykle kilkadziesiąt sekund.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*