10 gadżetów, która ułatwią pracę w kuchni

10 gadżetów, która ułatwią pracę w kuchni

Codzienne przygotowywanie posiłków to nie lada wyzwanie. Na rynku istnieje wiele rozwiązań ułatwiających organizację pracy w kuchni. Często proste rozwiązania pozwalają ułatwić wiele czynności oraz skrócić czas wykonywania pracy. Poniżej przedstawiam zastosowanie kilku z nich. Nie wszystkie należą do nowości. Ale moim skromnym zdaniem zdecydowanie ułatwią życia.

Jednym z takich urządzeń jest trzepaczka do jajek z separatorem na żółto. Zaletą tego urządzenia jest to, że w łatwy sposób można oddzielić białko od żółtka. Bez używania dodatkowych misek, pojemników. Sam czynność polega na rozbiciu jajka na ubijaczką. Żółtko zatrzymuje się w wyznaczonym do tego miejscu. Białko spływając po ubijaczce wpada do postawionego pod nią naczynia.

Kolejnym godnym uwagi narzędziem jest uchwyt do krojenia cebuli. Krojenie tego warzywa należy do jednych z najbardziej nielubianych czynności w kuchni. Trudność sprawia nieprzyjemny zapach oraz oddzielanie się kolejnych warstw tego warzywa. Dzięki uchwytowi, wykonanemu ze stali, który ma kształt grzebania, łatwo można przytrzymać wszystkie warstwy cebuli. Przestrzenie między zębami “grzebania” dają możliwość krojenia.

Jeśli chodzi o nieprzyjemny zapach cebuli powodujący płacz fajnym rozwiązaniem są okulary do krojenia cebuli. Okulary te wyposażone w specjalne gumki, które chronią oczy przed enzymami wydzielonymi przez to specyficzne warzywo. Można je zastosować również przy obieraniu. Już wtedy zaczyna działać wywołujący płacz gaz zawarty w cebuli.

Znanym od dawna, ale bardzo przydatnym gadżetem jest obieraczka do warzyw. O ile łatwiej obrać marchew czy ziemniaki używając obieraczki. Zdecydowanie przyspiesza tę czynność w kuchni. Dzięki niej warzywa są obrane cienko. Poza tym można ją wykorzystać do pokrojenia np. ogórka w cienkie paski.

Fajnym gadżetem jest również stalowe mydło. Jest to “kostka mydła” wykonana ze stali nierdzewnej. Jej zadaniem jest neutralizowanie nieprzyjemnych zapachów pozostających na rękach m.in. po obieraniu cebuli, czosnku czy ryb.

Z pewnością pomocnym gadżetem w kuchni jest uchwyt na garnek do przytrzymywania łyżki. Dzięki niemu można zapomnieć o “utopienia” łyżki w garnku, jej zagubieniu czy brudzeniu blatów kuchennych.

Czas pracy w kuchni skróci również maszynka do sklejania pierogów. Proste narzędzie, dzięki któremu pierogi są równe I mają piękny kształt. Dodatkowo czas lepienia jest krótszy.

Konieczne w każdej kuchni są metalowe kostki do napojów. Wykonane ze stali nierdzewnej kostki po schłodzeniu w zamrażalce dłużej niż zwykły lód obniżają temperaturę drinków. A co najważniejsze nie rozcieńczają napoju wodą. Przez co smak nie zostaje zmieniony.

Niezmienionym smakiem wina czy szampana pozwoli cieszyć się korek/zatyczka do butelek. Taki gadżet zabezpieczy butelkę na kilka dni po otwarciu.

Kolejnym wartym uwagi narzędziem kuchennym jest Spieniacz do mleka. Dzięki niemu w kuchennym zaciszu można się cieszyć smakiem kawy jak z ulubionej kawiarni. Pyszny napój z pewnością umili czas oczekiwania na ugotowanie się potrawy.

Powyżej wymienione gadżety stanowią namiastkę oferowanych przez rynek urządzeń ułatwiających pracę w kuchni. Producenci są coraz bardziej kreatywni. Lista niezbędnych gadżetów w kuchni może różnić się w zależności od potrzeb, sposobu życia czy upodobań kulinarnych danego gospodarstwa domowego

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*