5 sposobów na więcej czasu dla siebie

5 sposobów na więcej czasu dla siebie

Jeśli prowadzisz zabiegany tryb życia, z pewnością brakuje Ci czasem czasu. Napięty grafik w dłuższej perspektywie potrafi być źródłem wielu nerwów i stanu permanentnego zmęczenia. Dlatego warto pomyśleć nad sposobami, dzięki którym w naszym terminarzu znajdzie się więcej wolnych luk.

Zacznij dzień od chwili dla siebie

Naszym zdaniem warto już na samym początku dnia pomyśleć o sobie. Możesz poczytać książkę, sprawdzić wiadomości podczas picia kawy, zrelaksować się w dowolny sposób. Dzięki temu Twoja głowa będzie świeższa, ponieważ pierwszą myślą nie będzie nastawianie się na godziny pracy.

Pracuj w komunikacji

Jeśli dojeżdżamy do pracy pociągiem, tramwajem, metrem czy autobusem, spróbujmy wykorzystać ten czas. Oczywiście jest to kiepskie miejsce do wykonania bardziej złożonych zadań, natomiast odpisanie na maile, uzupełnienie swojego kalendarza czy wysłanie do współpracowników ważnych plików już jak najbardziej wchodzi w grę. Jeśli zrobimy to w drodze do pracy, nie będziemy musieli robić tego później, a w komunikacji i tak ciężko o robienie czegoś bardziej konstruktywnego.

Uporządkuj biurko

To może wydawać się dość niepozorną poradą, jednak faktycznie potrafi ona zdziałać cuda. Niektórym po prostu łatwiej pracuje się, gdy wokół nich panuje ład i porządek. Właśnie dlatego sprawdź, czy i Ty nie jesteś jedną z tego typu osób. Możesz też postawić kwiatka w doniczce, zadbać o lepsze oświetlenie, postawić zdjęcie bliskich. Niech przyjemnie spędza Ci się czas w miejscu, w którym jesteś tak długo każdego dnia.

Postaw na zakupy online

Kolejna porada z grona tych mniej oczywistych. Nasze myśli często mogą być przytłoczone tym, co jeszcze trzeba zrobić po pracy. Przeważnie jest to między innymi zrobienie zakupów. A te przecież ktoś mógłby zrobić za nas. W jaki sposób? Mamy oczywiście na myśli zakupy żywnościowe przez internet. Dzięki nim to kurier pojedzie za nas do sklepu i sporządzi zakupy, bazując na przygotowanej przez nas liście. Co więcej, to my ustalamy, o której godzinie odbierzemy zamówienie. Dzięki temu nie musimy dostosowywać swojego grafika do kuriera. Warto również wspomnieć o tym, że korzystając z usług InPost Fresh możemy mieć pewność, że nasze zamówienie dojedzie do nas w nienaruszonym stanie. Kurierzy zostali odpowiednio przeszkoleni, aby nawet najbardziej delikatne produkty zostały nam wręczone w całości.

Odkładaj telefon, gdy pracujesz

Telefon bywa niezwykle praktycznym narzędziem. W końcu posiada wiele funkcji, z których korzystamy każdego dnia. Możemy mieć w nim nasz grafik, kalkulator, maila, listę kontaktów do klientów, a także szereg praktycznych aplikacji. Niestety, bywa on również „znakomitym” rozpraszaczem. Dlatego na czas pracy warto go odłożyć, aby nas niepotrzebnie nie dekoncentrował. Dzięki temu wiele rzeczy zrobimy szybciej.

Jak widać istnieje wiele sposobów na zoptymalizowanie swojej pracy. Od nas zależy, czy z nich skorzystamy. Natomiast polecamy przynajmniej wypróbowanie tych metod i przekonanie się samodzielnie, czy okażą się one skuteczne również dla nas.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*