Przepis | Strona główna | Blog | 9 sposobów na dekorowanie przestrzeni nad szafkami
9 sposobów na dekorowanie przestrzeni nad szafkami

9 sposobów na dekorowanie przestrzeni nad szafkami

Przestrzeń nad szafkami kuchennymi to doskonały przykład najbardziej pomijanej części kuchni. Wśród przestrzeni w domu, które można w dużym stopniu zoptymalizować, są nasze kuchnie. Jest tak wiele, co dzieje się w jednym i tak wiele zastosowań, które można wykorzystać, że możliwości są nieograniczone. Niezależnie od tego, czy kuchnia jest kompaktowa, czy obszerna, może być jednocześnie funkcjonalna i estetyczna.

W wielu domach pozostają niezgrabne, przechowywane z wszelkiego rodzaju akcesoriami i drobiazgami, które są stłoczone razem lub pozostawione bezczynnie, aby zbierać kurz i brud przez miesiące i lata. Jeśli masz kuchnię z wysokim sufitem i kilka stóp nad szafkami do pracy, możesz zrobić tak wiele, aby stała się interesującym punktem centralnym.

Połącz kolory z ogólną paletą kuchenną

Kuchnia z ostrym kontrastem kolorów może sprawić, że przestrzeń nad szafkami będzie wyglądać olśniewająco. Biały sufit i szafki w ciemniejszym odcieniu tworzą pustkę, która po prostu tęskni za wypełnieniem. Białe szafki to minimalizują, podobnie jak szafki w pastelowych i jaśniejszych kolorach. Dodanie listwy korony również łączy przestrzeń, minimalizując niewygodność szafek.

Dodaj oświetlenie

Kreatywne oświetlenie nie tylko rozjaśnia kuchnię, ale także dodaje przestrzeni odrobinę dramatyzmu, bez towarzyszącego jej bałaganu. Dodanie migoczących świateł lub oświetlenia linowego nadaje pomieszczeniu ciepły blask. Połącz to z małymi ciekawostkami i innymi winietami, aby stworzyć własną historię kuchni.

Wykorzystaj przestrzeń

Tak, dodaj cokolwiek, ale rób to kreatywnie. Sztuczka polegająca na wypełnieniu pustej przestrzeni nad szafkami kuchennymi polega na dodaniu elementu dekoracyjnego, który zwiększa przestrzeń kuchenną, a nie usuwa ją. Dlatego chociaż przechowywanie rzeczy w okolicy jest w porządku, należy to robić mądrze. Ustawiaj słoiki lub ceramiczne butelki w porządku rosnącym, układaj książki kucharskie starannie według kuchni, umieszczaj kolorowe kosze do przechowywania butelek wina lub zapasów marynat – jest tak wiele rzeczy, które możesz zrobić.

Dodaj ciekawe miejsce

Tapeta może wypełnić przestrzeń i działa, tworząc ciekawy punkt centralny, a dzieła sztuki, które nie mogą znaleźć się nigdzie indziej, mogą od razu ożywić kuchnię. Sztuka stanowi atrakcyjny punkt centralny w wystroju kuchni. Farba tablicowa to innowacyjna opcja, na której można napisać wszystko, aby uzyskać zabawną i zabawną metamorfozę kuchni.

Dodaj dodatkowe półki

Niezbyt często akceptowana, ale wygodna koncepcja to dodanie dodatkowych półek, które zapewniają przechowywanie lub całkowite zamknięcie przestrzeni. W ten sposób zajmuje miejsce tłum, ale można go inteligentnie wykorzystać do przechowywania. Całkowicie zamknięte górne kosze mogą być używane do układania wszelkiego rodzaju przyborów kuchennych i innych rzadko używanych przedmiotów.

Dodaj zieleń do martwych przestrzeni

Chociaż sztuczne rośliny mogą nie być świetną opcją, użycie ich lub prawdziwych daje świeży, żywy wygląd. Każdy kocha bujną zieleń. Główną zaletą jest to, że martwa przestrzeń musi być regularnie czyszczona podczas odlewania.

Przenieś szafki ścienne na sufit

Nie dla osób o słabych nerwach, ale jeśli denerwuje Cię martwa przestrzeń nad szafkami, świetnym pomysłem byłoby zdjęcie i przymocowanie szafek do sufitu, umieszczając dodatkowe stojaki poniżej. Kuchnia może wydawać się zbyt zajęta, ale gdy szafki są wykończone na biało, przestrzeń nie wygląda zbyt klaustrofobicznie.

Odwróć uwagę lampkami kuchennymi

Jeśli nic nie da się zrobić z martwą przestrzenią nad szafkami kuchennymi, to odwróć od nich uwagę widzów. Użyj kolorowych, jasnych dywaników w kuchni, dużego obrazu na jednej ścianie, jasnych stołków barowych, atrakcyjnych lamp wiszących, wszystkiego, co może znacznie przyciągnąć uwagę widza.

Pomaluj sufity kuchenne

Malowanie sufitu w tym samym kolorze co reszta kuchni to atrakcyjna koncepcja. Jasne odcienie, takie jak błękitny czy pastelowy róż, świetnie sprawdzają się w przypadku drewnianych szafek, a także doskonale komponują się z MDF. Martwa przestrzeń w kuchni nie musi być pozostawiona taka, jaka jest, ale można ją zaprojektować w taki sposób, aby poprawić wystrój pomieszczenia.

Jeden komentarz

  1. stylóweczka

    Ja postawiłabym na ozdobne płytki i dekoracyjne lampki

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*