Co zapakować dziecku do szkoły na drugie śniadanie

Co zapakować dziecku do szkoły na drugie śniadanie

Rok szkolny właśnie się rozpoczął. Ponownie powstał dylemat drugiego śniadania dla dziecka. Dawniej dzieci do szkoły zabierały kanapki lub drożdżówki. Jednak często jedzenie lądowało w szkolnym koszu lub na dnie plecaka. Każdy rodzic chce, aby jego dziecko było najedzone w trakcie lekcji oraz spożywało wartościowy posiłek.

Na pewno warto zapytać dziecko co chciałoby zjeść na drugie śniadanie i dojść do jakiegoś kompromisu.

Fajny rozwiązaniem jest zapakowanie jedzenia w małe pojemniki. W jednym warto zapakować owoc lub warzywo, które dziecko lubi przygotowane już do spożycia np. marchewka pokrojona w słupki czy umyte winogrono. W drugim pojemniku mogą być np. naleśniczki, placuszki z jabłkiem, domowe muffinki (również wytrawne), tosty, domowe małe pizzę, kabanosy lub tortille z warzywami i szynką.

Do tego zestawu dobrze jest dołączyć coś do picia: zimny napój, jogurt pitny lub herbatę w termosie (zwłaszcza w porze zimowej). Wymienione wyżej propozycje drugiego śniadania są szybkie w przygotowaniu. Niektóre z nich, jak upieczenie muffinek można przygotować dzień wcześniej. Warto również zadbać o to, żeby urozmaicić dziecku drugie śniadanie. Można z dzieckiem ustalić menu na cały tydzień i rozplanować pracę. Warto również zaangażować dziecko w przygotowanie dla siebie drugiego śniadania. Tym bardziej jeśli jest to starsze dziecko.

Na pewno przygotowanie śniadania dla dziecka do szkoły jest dodatkowym obowiązkiem dla rodzica. Prostym rozwiązaniem będzie dać dziecku pieniądze na zakup śniadania w sklepiku szkolnym, ale wówczas nie mamy wpływu na to co je nasze dziecko

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*