Dieta podczas kuracji detoksykacyjnej

Dieta podczas kuracji detoksykacyjnej

Jedzenie zdrowej żywności, która nie zawiera wielu toksyn, jest niezbędne, aby dać organom odpocząć i ułatwić eliminację starszych pozostałości. Więc co jesz? Głównie sezonowe owoce i warzywa, o ustalonych porach i w rozsądnych proporcjach.

Dieta podczas kuracji detoksykacyjnej

Bez czerwonego mięsa, smażonych potraw, nabiału, słodyczy, kawy, alkoholu i przetworzonej żywności! Przywitaj się z zupami i sałatkami, które pozwolą Ci uzupełnić witaminy i mikroelementy! Jeśli chodzi o mięso, wybieraj białe mięso lub ryby. Ogranicz również spożycie soli. Co to jest żywność detoksykacyjna? Żywność, którą należy preferować, aby naturalnie odtruć organizm.

  • Cytryna. Jest to podstawowy składnik każdego dobrego detoksu! W naturalny sposób oczyszcza organizm i przyspiesza wydalanie toksyn z organizmu. Najlepszy sprzymierzeniec wątroby, powinien być spożywany bez umiaru, aby znaleźć zdrowe i zrównoważone ciało. Wypróbuj gorącą wodę z cytryną, którą należy pić codziennie rano, aby pobudzić układ trawienny: rezultaty gwarantowane!
  • Brązowy ryż i komosa ryżowa. Jak również wszystkie inne zboża bezglutenowe, takie jak gryka i proso, które są zdrowsze niż zboża rafinowane (biały makaron i białe pieczywo: unikaj ich!) Ryż jest szczególnie zalecany ze względu na wysoką zawartość potasu: idealny do eliminacji toksyn.
  • Czosnek. Druga gwiazda żywności do przyjęcia dla zdrowej wątroby, czosnek ma wiele zalet. Jest naturalnym środkiem przeciwbakteryjnym i przeciwutleniaczem, który pomaga chronić organizm przed wirusami i starzeniem się! Najlepiej spożywać je świeże i w całości, aby uzyskać wszystkie ich zalety.
  • Burak. Zapewnia trwałą ulgę dla pęcherzyka żółciowego i poprawia zdrowie układu pokarmowego. Ponadto, usuwa toksyny z krwi.
  • Jabłko. Bogate w pektyny, błonnik, który oczyszcza układ trawienny i krew, jabłka pomagają oczyścić i odciążyć wątrobę.
  • Brokuły, kapusta i kalafior. Bogate w błonnik i witaminę E, przeciwutleniacz niezbędny do prawidłowego funkcjonowania wątroby, warzywa te poprawiają trawienie, jednocześnie oczyszczając organizm

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*