Przepis | Strona główna | Blog | Diety pudełkowe. Czy są dla ciebie?
Tortilla wrap przekrojona na pół z pomidorkami w pudełku na jedzenie

Diety pudełkowe. Czy są dla ciebie?

W ostatnich latach rośnie świadomość Polaków na temat zdrowego stylu życia. Coraz więcej osób rozumie znaczenie prawidłowego odżywiania oraz potrzebę uprawiania sportu. Każdy, kto chce utrzymywać dobrą formę powinien zadbać o te właśnie dwa elementy: dietę i aktywność fizyczną.

W swoim otoczeniu możemy zauważyć coraz więcej osób, które pragną zmienić swój styl życia bo widzą, że brakuje im energii. Przeszkodą we wprowadzaniu zmian często jest brak czasu na wdrożenie zdrowego odżywiania. Zamiast więc zastanawiać się jak znaleźć czas i chęci na tworzenie zdrowych jadłospisów najlepiej jest postawić na catering dietetyczny.

Danie w pudełkach. Kateringowe lunch boxy

Co warto wiedzieć o cateringu dietetycznym?

Catering dietetyczny jest stosunkowo nową ofertą gastronomiczną jednak w ostatnim czasie branża ta bardzo się rozwija dzięki czemu diety pudełkowe można już zamawiać na terenie całego kraju. Idea tego sposobu żywienia polega na tym, że firmy cateringowe przygotowują zdrowe posiłki na cały dzień i dostarczają je do klientów w jednej dostawie pod wskazany adres. Charakterystyczną cechą planów żywieniowych jest ich długookresowy charakter.

Chodzi o to, aby nauczyć się właściwych nawyków żywieniowych i osiągnąć trwałą, dobrą formę fizyczną. Dania w cateringu dietetycznym są projektowane przez doświadczonych dietetyków. To właśnie oni troszczą się o to, aby w posiłkach była właściwa ilość zdrowych warzyw i owoców, odpowiednie tłuszcze i optymalna ilość białka. Dzięki temu, że diety układane są przez specjalistów nie ma zagrożenia wystąpienia niedoborów witamin i mikroelementów. Firmy przygotowujące diety pudełkowe bardzo dbają o to aby posiłki składały się wyłącznie ze zdrowych składników. Współpracują one z lokalnymi dostawcami żywności ekologicznej. W cateringu dietetycznym nie stosuje się żywności wysoko przetworzonej, przepełnionej chemię czy sztucznie słodzonej.

Jakie zalety ma catering dietetyczny?

Catering dietetyczny to przede wszystkim wygoda. Osoby które się na niego zdecydują nie muszą samodzielnie liczyć kalorii czy szukać przepisów na potrawy zgodne z daną dietą. Jest to szczególnie ważne dla osób które mają problemy zdrowotne i potrzebują wyłączać z diety określone składniki takie jak na przykład gluten czy nabiał. Wybór diet w cateringu jest naprawdę duży, także każdy może znaleźć coś dla siebie.

Serwowane dania są bardzo smaczne, pięknie podane i nie ma tutaj mowy o monotonii. Klienci mają możliwość wypróbować nowe połączenia smakowe oraz poznać potrawy, które pochodzą z odległych zakątków świata. Ważną zaletą związaną z cateringiem dietetycznym jest możliwość oszczędzania czasu. Osoby które mają zamówiony plan żywieniowy nie muszą martwić się o zakupy ani o przygotowywaniu posiłków. Dzięki temu każdego dnia zyskują kilka godzin czasu, który mogą przeznaczyć na przyjemności.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*