Przepis | Strona główna | Blog | Dzbanek do filtrowania. Woda bez plastiku
Dzbanek do filtrowania. Woda bez plastiku

Dzbanek do filtrowania. Woda bez plastiku

Woda jest niezbędna dla każdego organizmu. Specjaliści od żywności zalecają picie co najmniej 2 litrów niegazowanych napoi. Przy wieloosobowej rodzinie ilość ta proporcjonalnie wzrasta. Z taką ilością wody wiąże się duża ilość plastikowych butelek. W skali miesiąca czy roku ilości te są niewyobrażalne.

Dzbanek do filtrowania. Woda bez plastiku

Niewątpliwie stosowanie dzbanków do filtrowania wody kranowej zbawienie wpływa na ochronę środowiska. Ograniczają powstanie ogromnej ilości plastiku, który będzie się rozkładał przez wiele lat.

Pozytywnym wpływ na środowisko naturalne to nie jedyna korzyść ze stosowania dzbanka. Istotna jest również oszczędność. Koszt dzbanka zaczyna się nawet od 15 złotych. Koszt wymienionego filtra to koszt rzędu 5 -7 złotych. Producenci filtrów zapewniają, że jeden filtr wystarczy na przefiltrowanie od 150 do 200 litrów wody. Przeciętnie po okresie miesiąca należy wymienić tylko wymienny filtr, nie cały dzbanek. Zakładając, że litr wody butelkowej kosztuje 50 groszy mamy oszczędzamy co najmniej 50 zł miesięcznie ( 150 litrów po 50 groszy pomniejszone o koszt dzbanka).

Poza oszczędnością pieniędzy oszczędzamy również czas. 150 l wody trzeba kupić, przywieźć i wnieść do mieszkania. Dzięki dzbankowi mamy tyle wody ile chcemy pod ręką.

Czym różni się woda z kraju od tej przefiltrowanej. Otóż, woda z kranu, tak jak i woda filtrowana ma wiele substancji mineralnych. Zazwyczaj nie akceptujemy jej do picia, ponieważ zawiera niewielkie ilości chloru, niegroźne dla zdrowia, ale zmieniające smak wody nawet po zagotowaniu jej. Filtr wyłapuje cząsteczki chloru, dzięki czemu nie trafiają one do wody. Dodatkowo dzięki filtrowaniu woda zmienia swoją twardość od 30-50 procent. Mniej kamienia sprawi, że zmniejszy się problem z kamieniem w czajniku oraz osadem na kubkach.

Zakup czajnika do filtrowania wody to zdecydowanie decyzja korzystna dla środowiska, naszej kieszeni, a także oszczędność czasu. Niewielkim kosztem możemy mieć smaczną wodę do picia czy gotowania z naszego kranu.

Jeden komentarz

  1. Asia Wu.

    Mam dzbanek filtrujący pewnej znanej marki już 3,5 roku i polecam. Woda idealna do picia. Czajnik odkamieniam raz na kilka miesięcy, bo po prostu nie ma potrzeby częściej.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*