Herbata z konopi. Odkryj właściwości naparu z konopi

Herbata z konopi. Odkryj właściwości naparu z konopi

Herbata konopna staje się coraz popularniejszym napojem wśród miłośników ziół. Jest źródłem wielu cennych składników odżywczych. Dowiedz się, jak wpływa na zdrowie i dlaczego warto pić napar z konopi!

Herbata konopna – cenne właściwości

Konopie są znane przez ludzkość od tysięcy lat. Już w starożytności wykorzystywano tę roślinę podczas rytuałów, a także do łagodzenia rozmaitych dolegliwości. Można pozyskiwać z nich zdrowe nasiona, a także popularny ostatnio olejek CBD. Herbata konopna jest produkowana z suszonych liści, łodyg i kwiatów konopi siewnej. Susz zawiera wiele składników odżywczych: witaminę E, witaminy z grupy B, a także nienasycone kwasy tłuszczowe. Nie ma w nim substancji psychoaktywnych, zatem stosowanie tego specyfiku jest całkowicie legalne.

Przygotowanie naparu

Herbatę konopną należy zalać gorącą (nie wrzącą) wodą. Następnie odstawić do zaparzenia na około 5-7 minut. Zbyt długie parzenie wydobędzie gorycz z napoju i nie będzie on już tak smaczny.
Do naparu można dodać inne zioła, suszone owoce, sok z cytryny lub przyprawy korzenne. Można także posłodzić odrobiną miodu lub cukru.

Herbata konopna – zastosowanie

Ziołowy napar z konopi ma szerokie zastosowanie i pozytywnie wpływa na cały ludzki organizm. Może stanowić element zdrowej diety. Jednorazowe wypicie herbaty nie przynosi pożądanych efektów. Dopiero regularne stosowanie pozwoli na zaobserwowanie wspaniałego działania leczniczego i terapeutyczne rośliny.

Działanie herbaty konopnej

Napar z konopi wpływa na prawidłowe funkcjonowanie ciała i umysłu:

  • działa relaksująco i uspokajająco, jest pomocny w przypadku bezsenności i stanów lękowych
  • łagodzi bóle różnego pochodzenia np. chroniczny ból reumatyczny i objawy migreny
  • przeciwdziała nudnościom i innym problemom związanym z układem trawienia
  • poprawia krążenie i obniża ciśnienie krwi
  • wspomaga funkcjonowanie układu nerwowego

Produkty konopne coraz częściej są stosowane w medycynie, a także w przemyśle kosmetycznym i spożywczym. Ich właściwości lecznicze są doceniane przez ludzi na całym świecie. Warto wypróbować wyroby z konopi, a przede wszystkim lekką i smaczną herbatę konopną.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*