Jak czyścić sprzęt AGD? Higiena w kuchni.

Jak czyścić sprzęt AGD? Higiena w kuchni.

W celu osiągnięcia prawidłowej sanityzacji i dezynfekcji odzieży ważne jest, aby ustawić minimalną temperaturę 60ºC. Ogólnie rzecz biorąc, pralki mają programy, które nie tylko czyszczą brud z ubrań, ale także odkażają i dezynfekują je w tym samym czasie. W przypadku chłodziarki konieczne jest, aby zapachy nie przenikały się między lodówką a zamrażarką, co zapobiega rozmnażaniu się bakterii.

W przeszłości nigdy nie zastanawialiśmy się nad znaczeniem wyboru odpowiedniej temperatury lub programu do prania i suszenia ubrań lub naczyń, a z czasem w niektórych urządzeniach widzieliśmy ponad 15 programów lub różnych funkcji, z których nie korzystaliśmy, ograniczając się do korzystania prawie zawsze ze standardowego programu prania lub suszenia.

Teraz, bardziej niż kiedykolwiek, te programy, o których zapomnieliśmy, są doskonałym rozwiązaniem, jeśli chodzi o utrzymanie maksymalnej higieny i dezynfekcji naszych ubrań i naczyń lub po prostu konserwacji żywności. Według WHO, minimalna temperatura do wyeliminowania wirusów takich jak SARS wynosi około 56ºC.

W celu osiągnięcia najlepszych wyników higienicznych podczas korzystania z urządzeń gospodarstwa domowego opracowaliśmy kilka zaleceń.

Jak czyścić sprzęt AGD? Higiena w kuchni.

Jak czyścić pralkę?

Technologia osiągnęła punkt, w którym istnieje teraz możliwość regulacji poziomu temperatury w cyklach prania, dzięki czemu są one bardziej konfigurowalne. Ideałem dla każdej dezynfekcji jest zastosowanie minimalnej temperatury 60ºC, zawsze biorąc pod uwagę zalecenia producenta odzieży do prania. Ponadto, istnieją również programy, które pracują w niższych temperaturach (zazwyczaj 40ºC), aby zminimalizować uszkodzenia materiału odzieży, ale które mają inne dodatki, aby zagwarantować dobrą sanityzację. Programy te, na przykład, zawierają na początku cyklu prania fazę parową, która zmiękcza brud i jednocześnie zapewnia dodatkową higienę i dezynfekcję.

Czyszczenie suszarki bębnowej

Wielkie zapomnienie lata, niemniej jednak oferuje szereg korzyści niezależnie od programu, z którego korzystasz. Osiągając średnią temperaturę ponad 80ºC, oszczędza czas suszenia i poprawia higienę prania. Ponadto, unikniesz skutków suszenia prania na słońcu: uszkodzeń ubrań spowodowanych promieniami UV i zanieczyszczeniami.

Jak umyć zmywarkę do naczyń?

Jak w przypadku każdego urządzenia domowego, w przypadku zmywarek do naczyń należy postępować zgodnie z instrukcjami producenta dotyczącymi mytych przedmiotów. Chociaż standardowe programy działają zazwyczaj przy średniej temperaturze 56ºC, istnieją takie, które oferują wyższe temperatury i jednocześnie dodatkową sanityzację. Tak jest w przypadku programów intensywnych, które działają w temperaturze 70ºC i zapewniają eliminację 99,9% bakterii, co jest bardzo przydatne na przykład w przypadku konieczności sterylizacji naczyń dla niemowląt.

Jak wyczyścić żelazko?

Użycie dysz parowych lub ciągłej pary w centrum prasowania zapewnia nie tylko perfekcyjne wykończenie bez zagnieceń, ale także dodatkową higienę ubrań, ponieważ wytwarzana para ma temperaturę 150ºC. Ponadto można ją stosować do każdego rodzaju tkaniny, np. zasłon, ponieważ istnieją centra prasowania, które umożliwiają prasowanie w pionie.

Czym umyć lodówkę?

Istnieje coraz więcej technologii związanych z higieną w lodówce, które ułatwiają eliminację zapachów, lub z niezależnymi obwodami między chłodziarką a zamrażarką, które zapobiegają przenoszeniu ewentualnych bakterii i zapachów między obiema komorami. Ponadto należy zwrócić uwagę na materiały, z których wykonane są tace do aparatów. Niektóre z nich są już wykonane ze szkła hartowanego, najbardziej obojętnego materiału, jaki jest obecnie dostępny. Bardzo ważnym aspektem w zakresie higieny lodówki jest przestrzeganie podziału żywności na szuflady, ponieważ każda szuflada została zaprojektowana tak, aby chronić daną żywność.

Jak wyczyścić piekarnik?

Jedną z najlepszych opcji oferowanych przez piec są programy pirolizy, lub wtryskiwana para. Te automatyczne systemy czyszczące są przygotowane do pracy w temperaturach do 480ºC w celu zredukowania brudu i tłuszczu do postaci popiołu. Blokada drzwi i 4 lub 5 szyb, w zależności od marki i modelu, zapewniają 100% bezpieczne czyszczenie. Niektóre piece posiadają możliwość skrócenia czasu pirolizy, w przypadku pieców o mniejszym stopniu zabrudzenia, co może skrócić czas i zużycie nawet o 25%. Masz również możliwość czyszczenia za pomocą wtryskiwanej pary, ponieważ para jest silnym środkiem czyszczącym dla Twojego piekarnika i pozwala uniknąć stosowania ściernych detergentów. Jest to zazwyczaj szybki 35-minutowy cykl, który jest bardzo skuteczny w rozpuszczaniu najbardziej zakorzenionego tłuszczu

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*