Przepis | Strona główna | Blog | Jak sprawdzić właściciela numeru telefonu?
Jak sprawdzić właściciela numeru telefonu?

Jak sprawdzić właściciela numeru telefonu?

Teraz przez chwilę mniej kulinarnie a bardziej prywatnie. Czy też tak czasem macie, że wydzwania do was nieznany numer, a wy jesteście zajęci (może gotujecie) i nie wiecie czy odebrać? A może macie po prostu czas dla siebie i nie chcecie być niepokojonymi przez nieznane numery, telemarketerów, telesprzedawców?

A jednak zawsze jest z tyłu głowy, że to może coś ważnego i nie wiecie czy zignorować dzwonek czy też odebrać telefon? Ja mam tak bardzo często, dlatego postanowiłem podzielić się z wami pewnymi spostrzeżeniami. Stąd też słów kilka o sprawdzaniu numeru telefonu.

Jak sprawdzić właściciela numeru telefonu? Sposób pierwszy.

Najprostszym chyba sposobem na sprawdzenie właściciela numeru telefonu jest wpisanie go w wyszukiwarkę Google lub też pasek adresu w przeglądarce. Wyskoczą nam wyniki wyszukiwania i jeśli to dzwoni do nas jakaś firma, zobaczymy wynik gdzieś na górze. Firmy najczęściej mają numery telefonów w zakładce kontakt i wyskoczy nam ich zaindeksowana strona kontaktu. Tak też w miarę szybko dowiemy się kto jest właścicielem numeru telefonu.

Jak sprawdzić numer telefonu? Sposób drugi.

Drugim sposobem na to jak sprawdzić telefon jest korzystanie z przeznaczonych do tego serwisu. Ja do sprawdzenia właściciela numeru telefonu używam wyszukiwarki nieznanych numerów ktoto.info. Tam treść tworzą użytkownicy, którzy w oparciu o swoją wiedzę, doświadczenie i wcześniejsze kontakty z danym numerem telefonu piszą komentarze. W komentarzach umieszczają informację, kto stoi za numerem, co chciał i tak dalej. Ostrzegają się wzajemnie przed odebraniem numeru albo też informują, że numer jest bezpieczny – że na przykład był to kurier albo jakiś sklep dzwoniący w sprawie zamówienia. Bardzo przydatna rzecz, właśnie z tego powodu. Nie mówi nam tylko kto dzwonił, ale także przekazuje informację w jakiej sprawie.

Jak sprawdzić do kogo należy numer telefonu komórkowego? Sposób trzeci.

Jeśli nie znajdziemy informacji o numerze ani w Google ani na stronie Ktoto.info to możemy przypuszczać, że za numerem stoi jakaś osoba fizyczna. Ale kto? Jak sprawdzić do kogo w takim przypadku należy numer telefonu komórkowego? Nic prostszego – możemy sprawdzić numer na Facebooku. Jak informuje wcześniej wymieniony serwis Ktoto.info:

Wyświetlając profile osób spoza grupy naszych znajomych domyślnie ich numerów telefonów nie zobaczymy, jednak wyszukiwanie osób na podstawie numeru telefonu jak najbardziej zadziała. Jeśli więc dzwonił do was ktoś z nieznanego nam numeru telefonu, to taki numer można wpisać do facebookowej wyszukiwarki osób i wyświetli nam się profil facebookowy dzwoniącego.

Drugim sposobem na znalezienie profilu na portalu Facebook osoby, która dzwoni do nas z nieznanego numeru jest dodanie takiego numeru do książki telefonicznej a następnie wyszukiwanie proponowanych znajomych na podstawie synchronizacji z naszymi kontaktami.

https://www.ktoto.info/numer-facebook/

W jakich sytuacjach należy sprawdzać numery telefonów?

Sprawdzamy numery telefonów w kilku sytuacjach. Pierwsza, wspomniana na wstępie, gdy jesteśmy zajęci albo chcemy wypocząć i nie mamy ochoty rozmawiać z nieznajomymi czy też telemarketerami. Swoich najbliższych mamy wpisanych w książkę telefoniczną, dlatego możemy śmiało zakładać, że skoro nie posiadamy w książce danego numeru to dzwoni albo jakaś firma albo ktoś z grona dalszych znajomych. Nie zawsze chcemy z taką osobą rozmawiać. Zwłaszcza z telemarketerami.

Ostatnio dzwoniło do mnie kilka numerów. Sprawdziłem je i uniknąłem naciągania przez marketingowców. Dla przykładu z numeru 698101268 dzwoniła natrętna fotowoltaika. Z numeru 222571145 dzwonił Sanepid ws. kwarantanny (to musiałem odebrać i po sprawdzeniu odebrałem). Z telefonu 519209724 otrzymywałem głuche połączenia. Z numeru 224188231 wydzwaniała kolejna fotowoltaika. A z numeru 228884111 chcieli wyłudzić dane pod pozorem walki z wirusem. Widzimy więc, że warto uważać. Są też bezpieczne i zweryfikowane numery telefonów jak na przykład numer 221655155 z którego dzwonią w sprawie szczepień. Poniżej przedstawiamy listę wraz z datą aktualizacji (26.08.2022): 799353892, 503207817 i 618851999.

Warto też sprawdzać numery osób od których coś kupujemy na OLX bądź Vinted czy też innych serwisach. Często użytkownicy dzielą się spostrzeżeniami na temat transakcji z daną osobą. Informują czy przebiegła ona poprawnie, czy też zostali na przykład oszukani.

Powinniśmy też zawsze sprawdzać numer jeśli chodzi o nasze pieniądze. Czy to w związku z SMSem z linkiem do płatności (na to zawsze musimy uważać) czy też jeśli dzwoni ktoś przedstawiający się jako bank, firma ubezpieczeniowa, operator telefoniczny, dostawca energii czy też gazu lub wody. Sprawdźmy czy za numerem nie kryje się oszust.

Jak więc widzimy, sposobów na sprawdzenie numerów telefonów jest wiele. Korzystajmy z tego.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*