Przepis | Strona główna | Materiały zlecone | Jak stać się liderem branży SEO? Historia agencji Grupa iCEA
Jak stać się liderem branży SEO? Historia agencji Grupa iCEA

Jak stać się liderem branży SEO? Historia agencji Grupa iCEA

Jak odnieść sukces w biznesie? Niestety nie ma na to gotowej recepty, ale historia agencji Grupa iCEA pokazuje, że najważniejsza jest ciężka praca, determinacja oraz dobrze opracowana strategia. Czasami do założenia firmy wystarczy jeden dobry pomysł i laptop. Właśnie od tego zaczął się sukces Grupa iCEA – globalnej agencji SEO, która od 15 lat wyznacza standardy w branży pozycjonowania stron internetowych.

Pierwsze kroki Grupa iCEA

Grupa iCEA rozpoczęła działalność w 2007 roku. Od tego czasu firma sukcesywnie się rozwijała zwiększając również zespół specjalistów. Dziś Grupa iCEA to największy dział techniczny SEO w Polsce, który oferuje swoim klientom wielopoziomowe podejście do biznesu w Europie, Ameryce Północnej i Azji (więcej o SEO przeczytasz tutaj: https://www.grupa-icea.pl/seo-co-to-jest/).

Stworzenie innowacyjnej oferty dla e-commerce

Dzięki wprowadzaniu innowacyjnych rozwiązań w obszarze pozycjonowania, iCEA osiągnęła stabilny rozwój. W 2017 roku firma poszerzyła ofertę o usługi z zakresu: SEM, UX oraz SXO i tym samym rozpoczęła budowę ekosystemu 360. W kolejnym kroku doszło do fuzji agencji SEO: Enterso, Niezwiązanych i Grupy M40. Dynamiczny rozwój zaowocował otrzymaniem w 2019 roku certyfikatu Google Premier Partner oraz tytułu Google Rising Stars, dzięki czemu firma stała się liderem rozwiązań w obszarze SEO oraz SXO dla e-commerce.

Fuzje i przejęcia 

Prawdziwy przełom, podyktowany prężnym rozwojem, nastąpił w 2021 roku. Wówczas firma połączyła przejęte spółki pod nazwą Grupa iCEA. W tym samym roku do zespołu dołączyła 300 osoba i rozpoczęła się ekspansja na rynki zagraniczne. 

Nie zawsze byliśmy międzynarodową agencją SEO. Zaczynaliśmy od jednoosobowej działalności gospodarczej, dziś mamy nowoczesne biuro w centrum Poznania, a także oddziały w USA i Indiach. Obecnie realizujemy plany związane z dalszym rozwojem Grupa iCEA w Polsce oraz intensywną ekspansją na rynki anglojęzyczne. Docelowo będziemy działać na każdym kontynencie ‒ tego nie zrobiła jeszcze żadna inna agencja – mówi Wojciech Haremza, CEO Grupa iCEA.

Dynamiczny rozwój na rynkach zagranicznych

Pozycjonowanie stron internetowych to obszar, w którym specjalizuje się Grupa iCEA (dowiedz się więcej: https://www.grupa-icea.pl/pozycjonowanie-stron-internetowych/). Obecnie spółka realizuje średnio 2000 konsultacji SEO rocznie. Działa nie tylko w Polsce, ale również za granicą. W swoim portfolio posiada kampanie realizowane w Ameryce Północnej i Azji. Prężny rozwój firmy spowodował dynamiczny wzrost zatrudnienia. Dziś spółka dysponuje największym działem technicznym w Polsce, który budują najlepsi eksperci SEO z kraju i zza granicy. 

Strategia biznesowa, którą Grupa iCEA przyjęła w 2017 roku, zakładała intensyfikację działań w obszarze e-commerce. Przez ten czas spółka osiągnęła ponad 4-krotny wzrost przychodów, znacznie przewyższając dynamikę całej branży. Ten sukces nie byłby możliwy do osiągnięcia w tak krótkim czasie bez intensywnej pracy całego zespołu skupiającego się na dynamicznym rozwoju mówi Łukasz Nawrocki, CEO Digital Now! Holding.

Partnerzy i klienci

Dynamiczny rozwój Grupa iCEA opiera się na dwóch fundamentach: na wzroście organicznym i skutecznej realizacji strategii akwizycyjnej, co przekłada się na biznesowe sukcesy klientów spółki. Obecnie agencja SEO Grupa iCEA realizuje projekty, dla takich klientów jak: Lou, Gerda, Brilu, Dekoria, Jean Louis David, MK Cafe, BeBio.pl, PZU, Bielenda, Sneaker Peaker, nokaut.pl, epaka.pl, merlin.pl i wielu innych. 

Nagrody, które motywują do rozwoju

W swojej dotychczasowej działalności Grupa iCEA otrzymała wiele certyfikatów i wyróżnień. Posiada wspomniany wcześniej certyfikat Google Partners Rising Stars, Google Partner, a także jest członkiem Związku Pracodawców Branży Internetowej – iab Polska oraz Izby Gospodarki Elektronicznej. Ponadto aktywnie uczestniczy w wydarzeniach branżowych podczas, których jest doceniana za swoje projekty i działania. Zdobyła tytuł Najlepszego Usługodawcy Digitalowego 2021 podczas eTrade Awards, tytuł Dyrektor Marketingu Roku 2020/2021 w kategorii „Master of content marketing”, nominację od E-commerce Berlin, w kategorii Best Agency oraz nominację od Marketing Performance Diamonds, w kategorii The Most Effective SEM Campaign.

Dalsza perspektywa

Dziś Grupa iCEA obecna jest na trzech kontynentach, oferując kompleksowe usługi dla branży e-commerce i firm działających online. Jest to możliwe dzięki współpracy z zaufanymi partnerami będącymi liderami w branży oraz spółkami wyspecjalizowanymi w różnych obszarach marketingu internetowego, które tworzą ekosystem Digital Now! Holding. 

Źródło grafiki: pixabay.com

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*