Jak stworzyć wygodną kuchnię?

Jak stworzyć wygodną kuchnię?

Kuchnia w każdym mieszkaniu odgrywa niezwykle istotną rolę, bo to właśnie tam zabezpieczamy potrzeby żywnościowe całej rodziny. Nic więc dziwnego, że każdy chciałby mieć ładną i funkcjonalną kuchnię. Aby uzyskać takie pomieszczenie należy trzymać się kilku zasad.

Jak stworzyć wygodną kuchnię?

Meble kuchenne

Do kuchni możemy kupić gotowe zestawy mebli, meble modułowe albo zamówić meble kuchenne na wymiar. Zdecydowanie najlepiej jest wybrać ostatnią, jednocześnie najdroższą opcję. Dzięki meblom na wymiar można praktycznie zagospodarować każdą przestrzeń nawet bardzo nietypową. Takie meble poleca się więc szczególnie do kuchni o małych i nieregularnych kształtach albo do kuchni zlokalizowanych na poddaszu.

Gdy jesteśmy na etapie remontu lub urządzania nowego mieszkania, powinniśmy zdecydować czy chcemy mieć kuchnię otwartą czy zamkniętą. Kuchnia otwarta dobrze sprawdza się tam, gdzie są małe dzieci, gdyż można je mieć cały czas na oku. Wiele lokali mieszkalnych jest na tyle małych, że po prostu nie ma innego wyjścia, niż urządzić kuchnię w formie aneksu. Kuchnię oddzielną z kolei poleca się dużym rodzinom oraz tym osobom, które urządzają mieszkania na wynajem.
Aby dobrze zaprojektować zabudowę kuchenną warto trzymać się zasady trójkąta roboczego. W myśl tej zasady główne sprzęty, takie jak kuchenka, zlew i lodówka, powinny znajdować się w odpowiedniej kolejności a pomiędzy nimi należy zostawić wolne blaty. Dzięki takiemu ustawieniu osoba pracująca w kuchni nie będzie musiała się niepotrzebnie przemieszczać czy wykonywać zbędnych ruchów.

Meble na wymiar dają ogromne możliwości praktycznego zagospodarowania przestrzeni. Zależnie od potrzeb, można zdecydować się na barek albo szafki typu słupek w których będą zabudowane piekarnik i kuchenka mikrofalowa albo na półki otwarte. Przy meblach produkowanych na wymiar można też pozwolić sobie na zabudowanie szafek górnych do samego sufitu, co jest bardzo praktycznym rozwiązaniem.

Akcesoria kuchenne

Aby mieć praktyczną i wygodną kuchnię, oprócz zamówienia dobrej zabudowy meblowej, należy zadbać o właściwy dobór akcesoriów kuchennych. W każdej kuchni z pewnością potrzebne będą solidne patelnie, garnki, deski i noże do krojenia. Pod szafkami górnymi można zawiesić sobie reling, na którym będzie można umieszczać takie akcesoria jak łopatki, otwieracze, łyżka do lodów, trzepaczka.

Kuchnie należy także zaopatrzyć w czajnik, chlebak, ociekarkę na naczynia. Pomocna może być tak że krajalnica. Ponadto należy zakupić wszelkie naczynia, takie jak: talerze, miski, kubki, filiżanki i kieliszki. Nie można też zapomnieć o wysokiej jakości sztućcach, w ilości ,która będzie wystarczająca także podczas przyjmowania gości. W kuchni znaleźć powinny się także tekstylia kuchenne taki jak: fartuch, rękawice, ściereczki i obrus na stół.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*