Przepis | Strona główna | Blog | Jak utrzymać porządek w kuchni i jak przechowywać, żeby nie marnować
Jak utrzymać porządek w kuchni i jak przechowywać, żeby nie marnować

Jak utrzymać porządek w kuchni i jak przechowywać, żeby nie marnować

Czas przed świętami to zawsze gorący okres pełen porządków i przygotowywania potraw. Na szczęście są sposoby na usprawnienie gotowania. Wystarczy odpowiednio zagospodarować przestrzeń kuchenną, aby móc sprawnie się w niej poruszać. Dzięki temu zyskasz sporo czasu, a gotowanie będzie łatwiejsze! Jak prawidłowo zagospodarować kuchnię i skrócić czas przygotowania do świąt? Sprawdź.

Czas przed świętami, urodzinami czy spotkaniami rodzinnymi, to zawsze gorący okres pełen porządków i przygotowywania potraw. Na szczęście są sposoby na usprawnienie gotowania. Wystarczy odpowiednio zagospodarować przestrzeń kuchenną, aby móc sprawnie się w niej poruszać. Dzięki temu zyskasz sporo czasu, a gotowanie będzie łatwiejsze! Jak prawidłowo zagospodarować kuchnię i skrócić czas przygotowania? Sprawdź.

Spotkania ze rodziną to czas, przed którym wiele osób robi gruntowne porządki. Oczywiście lepszym wyjściem jest dbanie o porządek na co dzień, ale wszyscy wiemy, jak jest. ? Odpowiednio zagospodarowana kuchnia pozwoli Ci znacznie skrócić czas rodzinnych przygotowań. Pomocne jest właściwe ustawienie mebli, ale również dobór akcesoriów i pojemników do przechowywania. Szczególnie te ostatnie są kluczowe jeśli chodzi o porządek w kuchni. W dodatku żywność pozostaje w nich świeża na dłużej, dzięki czemu nie marnuje się.

Porządek w meblach kuchennych

W każdej kuchni znajdują się szafki, szuflady, blaty robocze. Już na etapie urządzania i wyboru mebli warto przemyśleć, ile miejsca do przechowywania potrzebujesz oraz ile miejsca potrzebne Ci podczas gotowania. Nawet niewielka kuchnia może być funkcjonalna. Warto wybrać praktyczne, pojemne meble i wykorzystać maksymalnie przestrzeń (wyposażając kuchnię na przykład w szafki narożnikowe).

Jak utrzymać porządek w kuchni i jak przechowywać, żeby nie marnować

Planując kuchnię, warto mieć na uwadze także jej styl. Wybierz takie meble i akcesoria, które przypadną Ci do gustu. To Ty masz czuć się dobrze w swojej kuchni! Jeśli wybór mebli masz już za sobą, pora na akcesoria. Dobierz je do stylu całej kuchni https://www.amart.pl/category/wyposazenie-kuchni. Na przykład w kuchni w stylu loftowym świetnie sprawdza się drewniane akcesoria, a także z imitacji kamienia.

Właściwa organizacja kuchni

Meble mają kluczową rolę w kuchni, ale nie tylko one są ważne. Bardzo istotne są również dodatki i akcesoria, które bardzo ułatwią pracę. O czym mowa? O wszelkiego rodzaju organizerach do szafek i szuflad oraz o pojemnikach do przechowywania.

Jak utrzymać porządek w kuchni i jak przechowywać, żeby nie marnować

Organizery do szuflad są najczęściej wykonane z plastiku. Dzięki temu są lekkie, łatwe do wyjęcia i umycia. Świetnie sprawdzą się w szufladzie ze sztućcami, a także z przyborami typu obieraczka. Dostępne są również organizery z przegródkami na przyprawy w opakowaniach. Na świątecznym stole doskonale sprawdzi się przyprawnik, aby w razie potrzeby goście mogli sięgnąć po sól czy pieprz.

Zobacz najlepsze akcesoria do kuchni: https://www.amart.pl/category/akcesoria-kuchenne

Jak utrzymać porządek w kuchni i jak przechowywać, żeby nie marnować

Bardzo przydatne w kuchni są również plastikowe pojemniki oraz szklane słoiki do przechowywania produktów sypkich (przyprawy, mąka, kawa, płatki).

Szczególnie w w dniu przygotowań ważna jest organizacja. Pozwoli Ci to zaoszczędzić sporo czasu, który możesz spożytkować na odpoczynek czy spacer. Dlatego warto sięgać również po uniwersalne rozwiązania. Należą do nich wielofunkcyjne pojemniki na żywność wykonane ze szkła hartowanego. Takie pojemniki mają w zestawie pokrywkę, dzięki czemu chronią żywność przed wietrzeniem i wysychaniem. Ogromną ich zaletą jest fakt, że bez obaw możesz przechowywać je w lodówce, a także umieścić w mikrofalówce czy piekarniku. Dzięki temu nie musisz przekładać jedzenia do innego naczynia, co pozwala zaoszczędzić czas i zmniejsza ilość naczyń do zmywania. Warto mieć również pojemniki do mrożenia. Właściwie przechowywane jedzenie (zarówno produkty sypkie, jak i już przyrządzone potrawy) mają większą trwałość i są dłużej świeże. Jest to ważne ze względu na środowisko. Pozwoli również zaoszczędzić gotówkę, ponieważ dobrze przechowywane jedzenie rzadziej się psuje.

Funkcjonalne dodatki

Część praktyczna już za nami. Teraz najprzyjemniejsze – dekoracje! Na stole warto umieścić żywe rośliny, więc przyda Ci się wazon. Szklany, prosty wazon jest doskonałym wyborem, który świetnie sprawdzi się nie tylko w święta, ale również przez cały rok.

Warto umilić spotkanie, nakrywając stół w wyjątkowy sposób. Możesz wybrać tradycyjną białą porcelanę i połączyć ją z kolorowym obrusem i podkładkami, albo sięgnąć po kolorowy, wzorzysty komplet porcelany https://www.amart.pl/category/porcelana, który same w sobie będzie stanowił piękną dekorację stołu.

Jak utrzymać porządek w kuchni i jak przechowywać, żeby nie marnować

Jeśli w Twoim domu nie brakuje łasuchów, to do przechowywania słodyczy wybierz słoik z pokrywką – będzie cieszył nie tylko zawartością, ale także wyjątkowym wyglądem.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*