Jak w 30 minut zorganizować lodówkę?

Jak w 30 minut zorganizować lodówkę?

Poradnik dotyczący utrzymania świeżości produktów na półce. Jeśli Twoja lodówka to niekończący się bałagan, to zapoznaj się z poniższymi wskazówkami. Zapewnij każdemu przedmiotowi właściwe miejsce dzięki naszemu przewodnikowi, jak uporządkować lodówkę – i utrzymywać ją w czystości!

Zacznij od czystego konta

Zacznij od usunięcia wszystkiego, po drodze wyrzucając przedmioty, którym upłynął termin przydatności so spożycia. Wytrzyj puste półki i szuflady. Nie zapomnij o uszczelkach drzwi – jeśli są brudne i się kleją, drzwi nie zamkną się całkowicie, a temperatura wewnętrzna może się wahać.

Teraz, gdy wszystko jest już wyczyszczone, postępuj zgodnie z naszymi strategiami dotyczącymi organizacji swojej lodówki.

Jak w 30 minut zorganizować lodówkę?

Uzupełniaj od góry do dołu

  1. Górne półki: gotowe potrawy

Na górnych półkach przechowuj resztki i gotowe do spożycia produkty, takie jak świeży makaron lub peklowane antipasto. Aby uniknąć odkrycia spleśniałych pozostałości sprzed miesiąca, przechowuj gotowe posiłki na półkach w przezroczystych pojemnikach, aby były widoczne ze wszystkich stron.

  1. Dolne półki: Surowe składniki

Najzimniejsza część Twojej lodówki – najniższa półka jest najlepsza na surowce, takie jak drób, ryby i nabiał. Utrzymuj obszar w czystości i higienicznie, owijając mięso w papier lub folię. Umieść je w pojemniku lodówki, który można łatwo wyjąć i regularnie odkażaj, lub połóż samoprzylepne podkładki, aby ułatwić sobie proces czyszczenia.

  1. Szuflady: warzywa i owoce

Jeśli masz szuflady obok siebie, jedną przeznacz na owoce, a drugą na warzywa. Owoce pozostają świeższe w szufladzie o „ostrzejszej” lub „niskiej wilgotności”, podczas gdy warzywa zyskują dzięki dodatkowej wilgoci zawartej w szufladzie o „wysokiej wilgotności”. Jeśli masz jedną szufladę, połącz produkty razem lub umieść owoce w koszu na środkowej półce.

  1. Przechowywanie w drzwiach: przyprawy i napoje

Jako najcieplejszą część lodówki, drzwiczki powinny być używane do przechowywania przedmiotów, które się nie psują, takich jak przyprawy i napoje. Jeśli wolisz przechowywać w lodówce świeże jajka z farmy, przechowuj je w kartonowym pojemniku na drzwiach (jajka kupione w sklepie mogą być umieszczone na środkowej półce). Umieść masło w podnoszonej komorze, a duże napoje na dolnej półce (mleko, sok lub wino). Zgrupuj słodkie i pikantne przyprawy na osobnych półkach, aby łatwiej było je znaleźć podczas przygotowywania posiłków.

Nie zapomnij o zamrażarce!

Aby szybko uporządkować, włóż półki i produkty zagrody do koszy oznaczonych według grup (owoce, warzywa i mięso). Pamiętaj, aby zamrażać na płasko, aby zoptymalizować przestrzeń do przechowywania.

Jeden komentarz

  1. na brzydkie zapachy polecam do miseczki nasypać sodę oczyszczoną i wstawić ją do lodówki

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*