Jak wybrać talerz i sztućce dla dziecka?

Jak wybrać talerz i sztućce dla dziecka?

Każdy z rodziców zdaje sobie sprawę, że rozszerzenie diety jest bardzo poważną i ważną zmianą u naszych pociech. Dlatego trzeba się do tego bardzo dobrze przygotować. Nie dość, że rodzice muszą zmagać się z tym kiedy jest odpowiedni wiek dziecka na rozszerzenie diety i czy to będzie pierwsze owoce czy warzywo to jeszcze trzeba wybrać odpowiednią zastawę do tego przystosowaną. A więc na co zwracać szczególną uwagę? Wybór odpowiedniego talerzyka czy sztućców wydaje się na pozór bardzo łatwym i banalnym zadaniem to jednak w rzeczywistości jest to trudny orzech do zgryzienia. Zobacz koniecznie nasz sklep ze sztućcami dla dzieci.

Na rynku znajduje się ogromny wybór ofert z tym związanych. Różne są ich funkcje, kształty, kolory oraz materiały z których są wykonane. Jak to mówią ” do wyboru do koloru”. Na początek kiedy nasze dziecko zaczyna swoją samodzielność sprawdzi się niewątpliwie talerzyk silikonowy, który jest wykonany z trwałego i nietoksycznego materiału. Ponadto mamy pewność, że po zjedzonym posiłku będzie czysty, ponieważ można z łatwością wymyć go p9d bieżącą wodą lub w zmywarce. Jest prosty w konstrukcji i nie zawiera żadnych zakamarków. Dodatkowo trzeba zaznaczyć, że większość z takich talerzyków jest wyposażona w antypoślizgowe przyssawki, które sprawiają, że jest stabilny na blacie stołu lub krzesełku do karmienia i nie spadnie wraz z jedzeniem na podłogę.

Jak wybrać talerz i sztućce dla dziecka?

Takie talerzyki oprócz tego, że są praktyczne to jeszcze mają ogromny wybór wzorów i kolorów, więc na pewno trafimy w gust naszej pociechy. Z wyjątkiem takich standardowych talerzyków, są również takie z przegródkami. Dla niektórych dzieci ważne jest, aby każdy produkt podany na talerz był od siebie oddzielony i dlatego jest to bardzo dobre rozwiązanie. Nie ulega wątpliwości, że pierwszym sztućcem, który będzie używany przez dziecko będzie łyżeczka. Powinna być wykonana z twardego materiału, aby nie wyginała się na każdą stronę i co ważne nie łamała. Przede wszystkim musi być również nieduża i wąska, tak aby była proporcjonalna do buzi dziecka, płaska i o prostej rączce, aby maluch mógł wygodnie ją trzymać i swobodnie zjadać posiłek.

Widelczyk, którego będzie używać nasza pociecha również musi być w szczególności bezpieczny. Powinien być wyprofilowany i zaokrąglone ząbki i wtedy dziecko nie zrobi sobie nimi krzywdy ani nie podrażni dziąseł. Podsumowując talerzyki i sztućce dla dzieci powinniśmy wybierać tak, aby były bezpieczne, trwałe, lekkie, odporne na stłuczenie i ładne. To tak naprawdę od nas rodziców zależy czy nasze dzieci będą z radością uczyć się samodzielności, dzięki odpowiedniej zastawie stołowej. Podczas wyboru tych przedmiotów można kierować się a nawet warto opiniami w internecie od innych rodziców. Często jest kilka opinii na temat danego przedmiotu, które pomogą nam podjąć słuszną i dobrą decyzję. Jeżeli natomiast nie ufamy takim forum można zasięgnąć porady u specjalisty, czyli udać się do sklepu z akcesoriami dla dzieci i dowiedzieć się lub dopytać o wszystko wykwalifikowany personel.

Talerzyk dla dziecka. Jaki wybrać?

Często wielu rodziców zastanawia się jaki talerzyk będzie odpowiedni dla ich pociech, które wkraczają w naukę samodzielnego jedzenia. Nie da się ukryć, że na rynku jest mnóstwo takich produktów i nie wiadomo na jaki się zdecydować. Zatem postaram się przedstawić kilka podstawowych zasad, którymi należy się kierować podczas wyboru odpowiedniego talerzyka. Trzeba również pamiętać o tym, że komfort podczas jedzenia posiłków jest bardzo ważny zarówno dla rodziców jak i dzieci. Maluchy, które dopiero zaczynają swoją przygodę z samodzielnym jedzeniem głównie na początku bawią się zastawą, dlatego warto aby były kolorowe, z jakimiś elementami obrazkowymi, ponieważ przykuje to ich uwagę i zainteresowanie.

Jeżeli nasze dziecko lubi np. Kaczora Donalda, Maszę i Niedźwiedzia czy po prostu kolor niebieski czy zielony, warto zapatrzeć się w takie wzory na talerzu, aby było zadowolone i poczuło, że liczymy się z tym co lubi. Ponadto często dzieciaki zrzucają talerzyki na ziemię i dobrym rozwiązaniem będzie wybranie tych praktycznych, które są wykonywane z trwałego, nietłukącego się i przede wszystkim bezpiecznego materiału. Jeżeli będziemy wybierać talerze wykonane z plastiku to należy zwrócić szczególną uwagę na to, aby posiadały wszystkie wymagane atesty i nie zawierały szkodliwych związków chemicznych z grupy fenoli i innych toksycznych substancji oraz czy barwniki, które zostały użyte do kolorowych elementów są dopuszczone do kontaktu z żywnością.

Na rynku są jeszcze takie talerzyki, które wykonane są ze stali nierdzewnej, silikonu czy tworzywa bambusowego, które jest naturalne i ekologiczne. Kolejną rzeczą na którą trzeba zwrócić uwagę przy wyborze talerzyka są jego krawędzie. Powinny być gładkie i zaokrąglone, aby maluch się nie zranił w rączki czy buzię. Małe dzieci mają to do siebie, że lubią wszystko wkładać do buzi łącznie z naczyniami czy sztućcami. Kolejną rzeczą, na którą warto zwrócić uwagę jest fakt, że takie talerze powinny być wyposażone w antypoślizgowe dno, które sprawi, że talerz nie będzie uciekał ze stołu podczas energicznego machania przez dziecko łyżką czy widelcem. Będziemy mogli wtedy zapobiec wylądowaniu jedzenia na podłodze. Są też takie talerze, które podzielone są na trzy komory, co też jest fajną sprawą, ponieważ dziecko może spróbować kilka smaków nie łącząc ich w jeden. Wtedy będziemy wiedzieli co nasza pociecha lubi a za czym nie przepada.

Powstały również takie miseczki nie wysypie, z których nie wysypie się jedzenie w jakikolwiek sposób ją przechylimy. Jednak są one mało pojemne. Ostatnią rzeczą na którą trzeba zwrócić uwagę a zarazem najważniejszą jest bezpieczeństwo i czystość talerza lub miseczki, które przeznaczamy dzieciom do jedzenia. Każdy taki produkt musi być dokładnie przetestowany i posiadać atesty i certyfikaty, które są niezbędne. Należy zadbać o to, aby wzory nie ścierały się a kolory, czyli farba, która znajduje się na talerzach nie odpryskiwała. Są to rzeczy, które mają bardzo ważny wpływ na zdrowie naszych pociech. Ponadto, aby utrzymać odpowiednią czystość takich produktów dobrze byłoby, gdyby nie zawierały żadnych zakamarków, ponieważ wtedy łatwiej i dokładniej się je myje.

Fajnie, gdyby miały możliwość mycia w zmywarce, ponieważ prawie w każdym domu w dzisiejszych czasach się znajduje i jest to praktyczne. Oczywiście zanim podamy na talerz jedzenie dokładnie sprawdźmy czy aby na pewno jest czysty. Każdy z rodziców powinien kupić taki produkt u sprawdzonych producentów. Można skorzystać z forum internetowego zna którym są opinie o danych talerzach dla dzieci lub poszukać informacji u znajomych, którzy już zaopatrzyli się w takie produkty. Można też skorzystać z pomocy profesjonalistów w sklepach z akcesoriami dla dzieci. Tam na pewno spotkamy się z dobrą i rzetelną obsługą. Takich sklepów na rynku jest kilka m. in. “Smyk”, “Tosia”, “Boboland”, “Fabryka wafelków” czy “Cały dla mamy “, gdzie na pewno znajdziemy coś odpowiedniego dla naszych małych pociech.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*