Przepis | Strona główna | Blog | Jaki kieliszek do wina czerwonego i białego?
Jaki kieliszek do wina czerwonego i białego?

Jaki kieliszek do wina czerwonego i białego?

Jaki kieliszek wybrać do wina czerwonego, białego lub innego? Rodzajów kieliszków do wina jest dużo, a gdy do tego dojdą kieliszki od innych alkoholi, to możemy mieć porządne problemy, co gdzie nalać. Czy wiesz, do jakiego kieliszka powinieneś nalać wino musujące, czerwone wytrawne lub półsłodkie różowe? Oto jedno z pytań, na którą odpowiedź zna mała liczba osób. W prawie każdym gospodarstwie domowym spotkamy kieliszki do wina białego i czerwonego.

Jaki kieliszek do wina czerwonego i białego?

Gdy odwiedzają, nas goście bez większego wysiłku wiemy, po jaki kieliszek sięgnąć. Problem pojawia się, gdy przychodzi do nas ktoś, kto doskonale zna się na winach oraz kieliszkach, w jakich te trunki powinny zostać podawane. Wtedy dopiero zaczynamy się zastanawiać nad tym, że może warto, byłoby wzbogacić szafkę z kieliszkami, o te, w których powinniśmy podawać wino deserowe, musujące lub różowe. Sam kieliszek oraz sposób nalewania i ilość wina ma duży wpływ na jego smak. Nigdy nie nalewaj wina do kieliszka na pełno, tylko nalanie 1/3 pojemności kielicha do wina czerwonego a połowa kielicha do białego pozwoli, aby trunek uwolnił aromat oraz pełnię smaku.

Do wina białego należy użyć kieliszka nieco niższego o węższych czaszach. Wino czerwone podajemy w wyższych oraz większych kieliszkach. Natomiast wino różowe należycie podamy, w kieliszku o węższych czaszach dzięki temu utrzymamy niską temperaturę trunku. Wino deserowe nalejmy do kieliszka o wąskim, nieco niższym oraz zwężającym się ku górze kieliszku. Kieliszek do wina musującego powinien być wąski, wysoki oraz delikatnie rozszerzany. Wybór kieliszka do danego rodzaju wina teraz powinien być dla ciebie już dużo łatwiejszy, podawany trunek w odpowiednim kieliszku zawsze zyskuje na plus.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*