Przepis | Strona główna | Materiały zlecone | Jakie filtry do wody wybrać? Przegląd najpopularniejszych rozwiązań
Jakie filtry do wody wybrać? Przegląd najpopularniejszych rozwiązań

Jakie filtry do wody wybrać? Przegląd najpopularniejszych rozwiązań

Filtrowanie wody kranowej pozwala usunąć z niej zanieczyszczenia oraz poprawić jej walory smakowe i zapachowe. Jest to szczególnie ważne dla zdrowia domowników. Wpływa również na żywotność urządzeń AGD. Sprawdź, jakiego rodzaju filtry warto zamontować w gospodarstwie domowym, aby woda była czysta i bezpieczna.

Jak oczyścić wodę pitną?

Woda płynąca z kranu najczęściej jest zbyt twarda i może być zanieczyszczona. Stosowanie filtrów może skutecznie usunąć z niej wszelkie niepożądane składniki, a tym samym pozytywnie wpłynąć na jej walory smakowe oraz zapachowe. Jeśli chcesz zadbać o jakość wody w swoim gospodarstwie domowym, to postaw na sprawdzone rozwiązania, które z pewnością spełnią Twoje oczekiwania.

Filtry do wody pitnej, które możesz zastosować w swojej kuchni, to przede wszystkim wersje podzlewozmywakowe, nakranowe oraz nablatowe. Możesz także wybrać praktyczne dzbanki z wymiennymi wkładami. Są one dostępne w różnych pojemnościach, dzięki czemu dopasujesz je do swoich potrzeb.

Nowoczesny system, który pozwala usunąć z wody bakterie, wirusy i inne drobnoustroje chorobotwórcze, to filtr odwróconej osmozy. Składa się on z wkładów wstępnych, liniowych oraz membrany osmotycznej. Dzięki kilkuetapowemu oczyszczaniu woda zostaje skutecznie pozbawiona wszelkich zanieczyszczeń. Zdecyduj się na filtr odwróconej osmozy z mineralizatorem, jeśli zależy Ci na tym, aby kranówka była dodatkowo wzbogacona o wapń i magnez. Wpłynie to korzystnie na zdrowie oraz samopoczucie Twoje i pozostałych domowników.

Zadbaj o jakość wody w instalacji

Poprawa jakości wody ma ogromne znaczenie także pod kątem żywotności instalacji oraz urządzeń AGD.  Zanieczyszczenia mechaniczne, takie jak muł, piasek, czy rdza negatywnie wpływają na prawidłowe funkcjonowanie sprzętu i mogą je uszkodzić. Tego rodzaju zabrudzenia są także bardzo często przyczyną osłabienia ciśnienia w instalacji. Jeśli borykasz się z takim problemem, to wybierz filtr mechaniczny do wody siatkowy. Wkłady takich urządzeń są najczęściej wielokrotnego użytku, dzięki czemu wystarczy je opróżnić i wykorzystać ponownie.

Jeśli zauważyłeś osad, który gromadzi się w czajniku, ekspresie do kawy, na powierzchni baterii lub w umywalce i wannie, to znak, że woda w Twojej instalacji jest zbyt twarda. Wpływa to negatywnie na sprzęt AGD i może obniżać jego żywotność oraz być przyczyną poważnych awarii. Wybierz filtr zmiękczający do wody i pozbądź się tego problemu. Zalety tego rozwiązania to przede wszystkim:

  • mniejsze zużycie energii przez urządzenia AGD,
  • mniejsze ryzyko poważnych uszkodzeń sprzętu i kosztownych napraw,
  • lepsze rozprowadzanie detergentów myjących i piorących,
  • poprawa smaku i zapachu kranówki.

Postaw na niezawodne filtry, które oczyszczą wodę w Twoim gospodarstwie domowym oraz poprawią jej parametry. Wybierz sprawdzone urządzenia od renomowanych producentów, które są wydajne i bezproblemowe w montażu i ciesz się korzyściami, jakie dają na co dzień.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*