Jakie żaluzje do kuchni wybrać? Podpowiadamy, jakie modele będą zarówno piękne, jak i funkcjonalne

Jakie żaluzje do kuchni wybrać? Podpowiadamy, jakie modele będą zarówno piękne, jak i funkcjonalne

Rolety rzymskie? Plisy okienne? Rolety dzień-noc? A może kojarzące się z wnętrzami biurowców, żaluzje pionowe typu verticale? Pomysłów na zaaranżowanie kuchennego okna jest naprawdę wiele. Jednym z nich jest wybór stylowych żaluzji drewnianych. Czym sugerować się podczas zakupu konkretnego modelu? Jak dopasować żaluzje do pozostałych elementów aranżacji? Wyjaśniamy!

Nowoczesne żaluzje do kuchni – praktyczne i estetyczne rozwiązanie do Twojej kuchni

Wśród dostępnych w sprzedaży modeli znajdziemy gustowne i trwałe żaluzje drewniane, niezwykle odporne na działanie czynników zewnętrznych oraz wytrzymałe osłony bambusowe, łatwe w utrzymaniu w czystości żaluzje aluminiowe, a także wykonane z wysokiej jakości tworzywa sztucznego – faux wood. Wybór zależy od potrzeb i upodobań użytkowników oraz możliwości finansowych.

Jakie żaluzje do kuchni wybrać? Ceniącym eleganckie, a zarazem praktyczne rozwiązania polecamy zakup żaluzji drewnianych. Na rynku znajdziemy np. modele wykonane z takich rodzajów drewna jak basewood, czyli lipy amerykańskiej oraz abachi – egzotycznego drewna, wykorzystywanego do produkcji lamelek oraz instrumentów muzycznych czy elementów tworzących saunę. Oba materiały charakteryzują się dużą odpornością na działanie promieni słonecznych, wysokich temperatur czy wilgoci. Żaluzje wyprodukowane z tych surowców są zatem trwałe i sprawdzą się zarówno w kuchni, jak i łazience, gdzie – jak wiadomo – unosząca się para wodna oraz inne opary nie są łaskawe dla produktów wykonanych z gorszej jakości surowców.

Żaluzje drewniane do kuchni – na co zwrócić uwagę podczas zakupu?

Kolor żaluzji warto dopasować do pozostałych elementów wystroju wnętrza, w szczególności – do stolarki okiennej i drzwiowej. Nie mniej istotny jest metraż kuchni – do mniejszych pomieszczeń wybierz żaluzje z lamelami 25 mm, w większych, lepiej oświetlonych możesz zamontować oryginalne osłony z lamelami 50 mm.

W sprzedaży dostępne są rozmaite modele żaluzji różnego typu: z taśmą ozdobną lub bez, z maskownicą, przygotowane do montażu inwazyjnego bądź bezinwazyjnego (nad wnęką okienną, do sufitu, we wnęce i na ramie okna). Znajdziemy je w wielu modnych kolorach: od złamanej bieli, po odcienie jasnego i ciemnego brązu, z antracytem włącznie. W ofercie najlepszych producentów są zarówno żaluzje pokryte transparentnym lakierem, jak i kryjącą farbą, gładkie i z wyeksponowanym usłojeniem. Nowoczesne żaluzje do kuchni w wielu wariantach znajdziesz w ofercie producenta Clicky.

Jakie żaluzje do kuchni sprawdzą się najlepiej?

Wybór idealnej osłony okiennej nie jest łatwym zadaniem. Jednak dzięki szerokiej gamie produktów oraz zróżnicowanej ofercie, każdy znajdzie rozwiązanie, które przypadnie mu do gustu, będzie funkcjonalne i jednocześnie przyjazne dla domowego budżetu. Warto zapoznać się z najważniejszymi informacjami o parametrach, które muszą zostać podane przez producenta. W kuchni panują specyficzne warunki, więc nie każda osłona zachowa swój piękny wygląd, będąc narażona na wysoką wilgotność i zmienne temperatury. Żaluzje do kuchni powinny być przede wszystkim trwałe, a materiał, z którego są wykonane – odporny na pęknięcia i odkształcenia. Takie właśnie są eleganckie i stylowe żaluzje drewniane, wykonywane ręcznie na indywidualne zamówienie klienta. Unikatowe, niepowtarzalne, precyzyjnie i solidnie wykonane…

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*