Japonia ma bardzo bogatą historię, kulturę, tradycje i kuchnie. Pełna jest też legend i przesądów. Poznaj Japonię oczami Europejczyka.

Kraj Kwitnącej Wiśni. Japonia i jej kuchnia

Japonia ma bardzo bogatą historię. Dwa lata temu po raz pierwszy zawitałam do Tokio. Od najmłodszych lat inspirował mnie ten kraj oraz kuchnia. Potem zaczęłam oglądać japońskie Anime i czytać mangi, z których można się wiele dowiedzieć na temat tego przepięknego kraju, jakim jest Japonia. Jak to mówię, Japonia to kraj kwitnącej wiśni. Rzeczywiście w całym kraju można znaleźć wiele drzew wiśni, mają przecudowne kwiaty.

Japonia ma bardzo bogatą historię, kulturę, tradycje i kuchnie. Pełna jest też legend i przesądów. Poznaj Japonię oczami Europejczyka.

W dzisiejszych czasach ciężko jest podróżować tam, trzeba mieć wizę, znać przynajmniej angielski. Ja się odważyłam i było naprawdę warto. Jest wiele zabytków, które trzeba koniecznie zwiedzić takie jak: Asa kusa, Tokio Kamii & Turkish Culture Center, Meiji Jingu oczywiście nie można zapomnieć o urokliwym Kyu Kaneiji Five-Storied Pagoda. Nie będę wymieniać wszystkich wspaniałych miejsc, bo kartki zabraknie. Jak wspomniałam, na samym początku Kraj Kwitnącej Wiśni ma bardzo bogatą historię. Powstało również wiele legend. Jak wiadomo, Japonia jest znana legend o duchach. A że niedługo Halloween to powspominam trochę na ten temat.

Kuchisake onna – to chyba najsłynniejsza z legend w Japonii. Kobieta ubrana na czarno i z maską na twarzy zaczepia ludzi na japońskich ulicach pytając wciąż to samo: „Czy jestem ładna?” Jeśli odpowiemy „Tak”, ściąga maskę pokazując rozcięte usta od ucha do ucha i pyta „A teraz też?”. Jest wiele zakończeń tej opowieści. Jedni mówią, że wielu ludzi stało się ofiarą bez względu, jaką udzielili odpowiedź. Drudzy mówią, gdy udzieli się odpowiedzi: „że wygląda zwyczajnie” Kushisake onna będzie tak zdziwiona odpowiedzią, że pozwoli odejść.

Satoru kun – jest nową legendą, która powstała w 2002. Świat ogarną postęp technologii komórkowej, budki telefoniczne pomału przestały być używane. Mówi się, że jak po wrzuceniu 10 jenowej monety do automatu, wykręci się numer na swoją komórkę wypowie się Satoru kun przybądź, po czym rozłączymy się i wyłączymy telefon komórkowy na 24 godziny. Po tym czasie wyłączona komórka zadzwoni kilka razy, za każdym razem powie nam gdzie jest. Kiedy zadzwoni po raz ostatni i gdy usłyszymy, że jest za nami, nie możemy obracać się za siebie. Należy wtedy zadać jej pytania na nurtujące nas pytania, gdyż zna odpowiedzi na wszystko. Kiedy obrócimy się i zobaczymy ją, legenda głosi, że może nas porwać w zaświaty.

Jest wiele legend, które budzą strach i dreszczyk na plecach. Jednak teraz przytoczę temat kulinarny. Jak wiadomo, Japonia słynie z różnicowanej kuchni. Najpopularniejszą potrawą, chyba wszyscy się zgodzą, jest Sushi, czyli surowa ryba. Kolejną zaś jest Ramen, po przetłumaczeniu to makaron, podaje się go w bulionie. Kolejną ze słynnych japońskich potraw jest Onigiri, Tempura, Mochi. Najbardziej przypadł mi do gustu Okonomiyaki. Na tym akcencie skończę. Jednym słowem Japonia jest wspaniałym krajem, do którego nie raz zawitam jeszcze. Polecam bardzo, tym którzy tak jak ja kochają Japonię.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*