Przepis | Strona główna | Blog | Kulinarne ABC na udane dania obiadowe
Kulinarne ABC na udane dania obiadowe

Kulinarne ABC na udane dania obiadowe

W kuchni jak w każdej dziedzinie życia liczą się drobne sztuczki, które pomagają albo ułatwiają życie. Oto kulinarne ABC, aby przygotować udane dania obiadowe. Oto wybrane tematy:

  1. Wołowina na pieczeń – kiedy kupujemy wołowinę, zwróćmy uwagę na kolor. Jaskrawoczerwona barwa oznacza, że jest ona bardzo świeża. Natomiast na pieczeń wybierzmy jednak mięso ciemniejsze, które już skruszało.
  2. Bez cienia goryczy – spód każdej główki brukselki natnijmy na krzyż. Gotujmy je w osolonej wodzie z dodatkiem łyżeczki cukru, koniecznie bez przykrycia. Dzięki takiemu zabiegowi brukselka nie będzie gorzka w smaku.
  3. Na bazie rosołu – co możemy zrobić, jeśli po świątecznym obiedzie zostanie nam rosół? Wtedy zamiast pomidorowej, przygotujmy na jego bazie zupę ze świeżych ogórków. Po obraniu, zetrzyjmy je na tarce lub posiekajmy. Wrzućmy do rosołku, gotujmy około 15-17 minut czasu. Gotową zupę zciągnijmy rozkłóconym jajkiekm, doprawmy sokiem z cytryny, solą oraz pieprzem i posypmy koperkiem. Taka orzeźwiająca i lekka zupa będzie miłą odmianą po świątecznym menu. Według naszego uznania możemy ją podawać na przykład z ryżem.
  4. Filety a panierce – należy wiedzieć, że panierka nie będzie odpadała w trakcie smażenia, jeśli przygotujemy ją z mąki kukurydzianej i ziemniaczanej (w proporcji 5:1). Ryba lub pierś z kurczaka zyskają znów ładny złocisty kolor.
  5. Zimowe warzywo – buraki to jedne z najbardziej popularnych warzyw okresu jesienno-zimowego. Są podstawą wielu znakomitych dań. Ugotowane buraki ostudźmy, pokrójmy i podawajmy z jabłkami, fasolą, śledziami, ziemniakami, jajkami, cytrusami lub samą oliwą, solą, pieprzem czarnym, cukrem i sokiem z cytryny.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*