Przepis | Strona główna | Blog | Mała kuchnia. Jak wykorzystać?
Mała kuchnia. Jak wykorzystać?

Mała kuchnia. Jak wykorzystać?

Jeśli masz małą kuchnię i szukasz wskazówek i porad, jak najlepiej wykorzystać przestrzeń (i brak metrów kwadratowych) w tym kluczowym pomieszczeniu domu, to trafiłeś we właściwe miejsce!

Jak dobrze umeblować małą kuchnię?

Wybór mebli w małej kuchni jest niezbędny, aby móc gotować dobre potrawy w idealnych warunkach. I tutaj zasada jest prosta: jeśli Twoja kuchnia jest w trybie XS, a nie w trybie XXL, nie ma mowy o zagraceniu jej niepotrzebnymi przedmiotami! Więc optymalizujemy każdy zakamarek dzięki praktycznym i funkcjonalnym meblom… a dlaczego nie dostosować go tak, aby nie stracić żadnych centymetrów kwadratowych?

Mała kuchnia. Jak wykorzystać?

Jeśli masz małą kuchnię, wybór stołu jest po prostu kluczowy! Po raz kolejny wybierz meble „oszczędzające miejsce”: półka odchylana od ściany, stół zintegrowany z kredensem, drążek przymocowany do ściany przyjmij rozwiązanie, które najlepiej odpowiada Twoim potrzebom w tym pomieszczeniu.

Korzystanie z inteligentnych akcesoriów w małej kuchni.

Jeśli chcesz, aby Twoja mała kuchnia była tak funkcjonalna jak to tylko możliwe, nie przegap sprytnych akcesoriów, które ułatwią Ci życie i zoptymalizują przestrzeń! Na przykład: szuflady z przegródkami do łatwego przechowywania sztućców i przyborów kuchennych, uchwyty na talerze, kredens na kółkach optymalizujący przechowywanie, szafy przesuwne do przechowywania puszek, stojaki na butelki zapewniające minimalną przestrzeń… masz szeroki wybór!

I nie przegap mini wersji urządzeń, które zaoszczędzą Ci miejsca: lodówka stołowa (która może być przechowywana pod blatem kuchennym), połączona mikrofalówka (która może być używana zarówno jako piekarnik jak i mikrofalówka), pralka podblatowa, która jest łatwa do wsunięcia pod blat; jesteś teraz wyposażony, nie sprawiając wrażenia, że Twoje pomieszczenie jest przeciążone!

Jakie kolory umieścić w małej kuchni?

Aby Twoja mała kuchnia wyglądała na przestronną, a tym samym większą, niezbędny jest wybór kolorów, które umieszczasz na ścianach, ale także na meblach i urządzeniach. Tak więc zdecydowanie zaleca się stosowanie koloru białego na ścianach lub na meblach: kolor ten ma tę właściwość, że powiększa przestrzeń i odbija światło.

Ale biel nie jest jedyną opcją, która daje wrażenie wspaniałości w małej kuchni: małe pokoje są często okazją, by odważyć się na pewne akcenty oryginalności. Jeśli zdecydowałeś się na nieskazitelne meble, nie wahaj się połączyć ich z krzykliwym kolorem na ścianach, takim jak anyżowa zieleń, turkusowy błękit lub pop czerwień, aby ożywić pokój. Jeśli, wręcz przeciwnie, absolutnie chcesz, aby twoje ściany były białe, to do mebli należy zabawa z różnymi kolorami. Zachowujemy ideę fioletu bakłażana w wersji błyszczącej lub kilka żółtych drzwiczek szafki w celu uzyskania kontrastu z resztą mebli.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*