uchnia modułowa: szafki wiszące z białymi frontami w połysku oraz drewniane szafki stojące. Zabudowa modułowa lodówki i zmywarki

Meble modułowe do kuchni – wady i zalety kuchni modułowych

Planujesz kuchnię w swoim nowym domu lub mieszkaniu? A może obecna doprowadza Cię do szału brakiem funkcjonalności i nieestetycznym wyglądem? Wybór mebli do kuchni to decyzja na lata, dlatego warto rozważyć wszystkie opcje. Meble na wymiar są stosunkowo drogie, a na projekt i realizację trzeba niekiedy czekać całymi miesiącami. Alternatywą są meble modułowe, które odzyskują utraconą przed laty popularność. Dowiedz się, jakie są wady i zalety mebli modułowych do kuchni, a następnie zdecyduj, czy jest to rozwiązanie na miarę Twoich potrzeb.

Dlaczego warto wybrać meble modułowe kuchenne? 

Do niedawna meble modułowe kojarzyły się z meblościankami z minionej epoki. Szpary w blacie na łączeniach szafek, brak możliwości idealnego dopasowania pod kątem funkcjonalności i mało atrakcyjny design. To już przeszłość. Nowoczesne kuchnie modułowe to system mebli, który samodzielnie dopasowujesz do swoich potrzeb. Wyobraź sobie, że meble modułowe to klocki, którymi stworzysz idealny zestaw mebli kuchennych dla siebie. Czerpałaś przyjemność z tworzenia wymyślnych budowli z drewnianych lub plastikowych bloków? W tworzeniu kuchni modułowej znajdziesz jej jeszcze więcej. Meble to przecież nie tylko wymiary i kształty. Oprócz typów szafek dobierasz rodzaj frontów, ich kolor oraz blat.

Producenci modułowych mebli kuchennych przewidują montaż piekarnika i płyty grzewczej, a nawet wybór frontu maskującego zmywarkę. Można pokusić się o pytanie, czym zakup mebli modułowych różni się od indywidualnego projektu kuchni na wymiar. To drugie może się okazać mniej korzystne… Aby to zobrazować, wymieńmy zalety mebli modułowych.

 • Stosunkowo niska cena
 • Możliwość dopasowanie systemu przechowywania do własnych potrzeb
 • Funkcjonalne urządzenie zarówno małej, jak i przestronnej kuchni
 • Możliwość wyboru odmiennego stylu szafek wiszących i stojących
 • Dowolny wybór korpusów
 • Indywidualne dopasowanie uchwytów
 • Szeroki wybór wykończeń frontów
 • Nowoczesny design
 • Łatwy montaż
 • Dostępność bez długiego oczekiwania

Szeroki asortyment mebli modułowych znajdziesz m.in. w marketach budowlanych OBI. Na stronie internetowej sklepu możesz zapoznać się ze wszystkimi modelami mebli kuchennych, co ułatwi wizualizację i pozwoli na spokojne przeanalizowanie swoich potrzeb. W tym miejscu możesz również dobrać sprzęty AGD, których rozstaw i wybór polecamy zaplanować na samym początku.

OBI daje 30 lat gwarancji na meble modułowe! Chcesz wiedzieć więcej, przejdź tutaj >>>

W obliczu wymienionych korzyści wydawać by się mogło, że nie ma takiej wady, która dyskredytuje systemy kuchni modułowych. Znaleźliśmy trzy – zdecyduj, czy Cię zniechęcą.

 • Pierwszą wadą mebli modułowych jest to, że mogą nie spełnić wymagań bardzo trudnych przestrzeni. Mowa tu np. o małych kuchniach na poddaszach. Duże skosy mogą wymagać specjalnie zaprojektowanych i skrojonych na miarę rozwiązań.
 • Niekiedy też przy bardziej nietypowych wymiarach kuchni trudne może się okazać takie dopasowanie szerokości mebli, które zapełni całą zaplanowaną przestrzeń. Wówczas może dojść do powstania nieestetycznych szczelin i luk, których nijak nie da się zaaranżować bez pomocy profesjonalnego projektanta.
 • Ostatnią poważną wadą kuchni modułowych jest brak możliwości dopasowania wysokości blatów do wzrostu użytkowników. Przy czym rzadko się zdarza, aby wszyscy domownicy byli tego samego wzrostu, więc dopasowanie do jednego może powodować niedogodności drugiego. Standardowa wysokość oferowana przez producentów może w takiej sytuacji stanowić wygodny kompromis.

Chcesz dowiedzieć się więcej przejdź do poradnika – Jak wybrać meble do kuchni modułowych?

Są to sytuacje ekstremalne. Jeśli nawet jesteś posiadaczką nietypowej kuchni, nie rezygnuj od razu z mebli modułowych. W OBI możesz skorzystać z usług projektantów, którzy chętnie doradzą najlepszą ich konfigurację. Być może wystarczy drobna przeróbka, jakiś trik aranżerski, który pozorną wadę pomieszczenia zmieni w atut. Sprawdź, meble modułowe są i tak z reguły tańsze niż te na wymiar, więc możesz tylko zyskać.

Meble modułowe kuchenne z przeszklonymi frontami

Znasz już zalety i wady kuchni modułowych. Dowiedz się teraz, jakie decyzje musisz podjąć, projektując swoją kuchnię marzeń. Na ogólne wrażenie wizualne mebli kuchennych największy wpływ mają fronty. Odpowiedni dobór kolorystyki może optycznie powiększyć lub zmniejszyć kuchnię. Co do zasady jasne barwy sprawiają wrażenie przestronności. Ciemne przybliżają, przez co pomieszczenie może wydawać się mniejsze. Nie musisz jednak dostosowywać się sztywno do tej zasady. Wybierz taki kolor frontów, jaki Ci się podoba. Nawet jeśli mała kuchnia wydawać się będzie mniejsza, ale kolor aranżacji będzie wprowadzał Cię w lepszy nastrój – to jest dokładnie to, czego powinnaś szukać. Oprócz koloru frontu możesz wybrać wykończenie matowe lub połyskujące, a także dopasować do nich uchwyty. Nie lekceważ znaczenia tych ostatnich, potrafią bowiem diametralnie zmienić charakter mebla.

Na funkcjonalność kuchni wpływają ustawienie szafek oraz ich pojemność. W kuchniach modułowych samodzielnie dobierasz korpusy tak, aby szafki nie tylko wypełniły ściany, ale również stały się wygodnym domem dla wszystkich utensyliów i sprzętów kuchennych. Istotnym elementem systemu modułowych mebli jest blat. Zdecyduj, z czego będzie wykonany.

Zobacz, jakie kuchnie modułowe czekają w OBI! >>>

Mnogość możliwości jednym przyniesie dużo zabawy, innych przyprawi o zawrót głowy. Jeśli należysz do tej drugiej grupy, pamiętaj o możliwości skorzystania z usług projektowych. Takie oferuje OBI. Dzięki projektantowi masz z głowy skomplikowane decyzje, wystarczy tylko, że wiesz mniej więcej, na czym Ci zależy, a on wykona za Ciebie najtrudniejszą pracę. Tobie pozostanie cieszyć się efektem, na który składają się codzienna radość z przyrządzania posiłków czy ucinania sobie pogawędki z bliskimi w kuchni Twoich marzeń.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*