Przepis | Strona główna | Blog | Najpopularniejsze napoje na świecie
Najpopularniejsze napoje na świecie

Najpopularniejsze napoje na świecie

Czy wiesz, jakie są najpopularniejsze napoje, oprócz wody, które spożywamy najczęściej w ciągu naszego życia w różnych częściach świata?

Najpopularniejsze napoje na świecie

Kawa

Kawa to napój wytwarzany z palonych nasion kilku gatunków wiecznie zielonych krzewów z rodzaju Coffea. Dwie najczęściej spotykane odmiany to Arabica i Robusta.

Krzewy kawowe uprawiane są w ponad 70 krajach, głównie w Ameryce Południowej, Azji Południowo-Wschodniej i Afryce, ale do naszych domów trafiają już zmielone i zapakowane w małe opakowania, lub w kapsułki, które umieszcza się bezpośrednio w ekspresie do kawy. Jest to najczęściej spożywany napój, ponieważ człowiek może wypić kilka filiżanek kawy dziennie. To właśnie kawa budzi nas rano i jeśli wymaga tego sytuacja, budzi nas w nocy.

Herbata

Herbata to aromatyczny napój, który zwykle przygotowuje się, zalewając gorącą wodą wysuszone liście krzewu herbacianego. Jest to, zaraz po kawie, najczęściej spożywany napój na świecie. Herbata może być produkowana z wielu różnych roślin i dlatego może mieć różne smaki. Herbata jest jednym z niewielu napojów, które można pić zarówno na ciepło, jak i na zimno, i to o każdej porze dnia.

Sok pomarańczowy

Sok pomarańczowy jest numerem jeden wśród soków owocowych na świecie. Znany jest ze swoich właściwości zdrowotnych, zwłaszcza z wysokiej zawartości witaminy C. Można go pić samodzielnie lub w połączeniu z napojami alkoholowymi, smoothie, kaszkami, koktajlami itp.

Piwo

Jest to najpopularniejszy napój alkoholowy na świecie, nieodzowny na przyjęciach, imprezach, czy grillach. Piwo jest dość tanie i bardzo orzeźwiające w upalne dni.

Coca Cola

Coca-Cola Company, światowy lider w branży napojów gazowanych, oferuje setki marek, w tym napoje bezalkoholowe, soki owocowe, napoje sportowe i inne napoje. Ale Coca-Cola jest kwintesencją napoju bezalkoholowego. Sprzedawana jest w sklepach, supermarketach, restauracjach i automatach na całym świecie. I jest to obowiązkowy element w barach szybkiej obsługi.

Wino

Wino jest napojem alkoholowym produkowanym z fermentowanych winogron. Naturalna równowaga chemiczna winogron sprawia, że mogą one fermentować bez dodatku cukrów, kwasów, enzymów, wody i innych składników odżywczych. Wino mogą być czerwone, białe lub różowe i może, ale nie musi zawierać alkoholu. Wina są tak popularne, że organizowane są imprezy, podczas których tysiące ludzi degustuje jakość i smak różnych win.

Wódka

Wódka jest dominującym alkoholem w Europie Wschodniej. Obecnie wódka jest spożywana na całym świecie, a dzięki swojej wszechstronności i neutralnemu smakowi jest idealna jako dodatek do drinków, soków lub w czystej postaci. Obecnie dostępne są różne smaki wódki, takie jak jabłkowy i żurawinowy, które zachwyciły młodszych konsumentów.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*