Nietypowe zastosowanie Coca coli w domu

Nietypowe zastosowanie Coca coli w domu

Coca cola, to niezbyt zdrowy napój, jednak trudno jest odmówić zimnej coli z lodem. Okazuje się jednak, że nie jest to jedyne zastosowanie coca coli. Niektóre są naprawdę zaskakujące.

Nietypowe zastosowanie Coca coli w domu

Skuteczny środek na rdzę

Coca cola to doskonały środek na pozbycie się rdzy. Wystarczy, że za pomocą butelki ze spryskiwaczem zaaplikujesz napój na zmienione korozją miejsce. Po kilku minutach przejrzyj je ściereczką. Metalowy przedmiot odzyska blask bez konieczności stosowania niebezpiecznych środków chemicznych.

Uniwersalny środek czyszczący

Coca cola sprawdzi się jako środek czyszczący do toalet. Wystarczy polać muszlę w łazience tym napojem i zostawić go na kilka minut. Po tym czasie wyczyścić szczotka muszlę w toalecie i spłucz. Cola sprawdzi się również, przy myciu okien. Wystarczy zamiast płynu do mycia szyb użyć czarnego napoju i umyć okna na zwykłe. Powierzchnia nie tylko będzie czysta, ale również nabłyszczona. Coca cola oczyści także fugi w łazience. Napój dodany do pralki neutralizuje nieprzyjemne zapachy. Oczyści zaśniedziałe naczynia, monety czy narzędzia. Jest skutecznym środkiem na odblokowanie odpływu w zlewie. Sprawdzi się również przy usuwaniu plam z fantastów na dywanie lub tapicerce.

Dodatek do dań

Coca cola jest składnikiem sosu barbecue. Wymieszaj keczup z ludzką coli i polej kurczaka lub żeberka. Po upieczeniu na grillu na powierzchni mięsa stworzy się swoista glazura. Dzięki polaniu colą szynki podczas pieczenia, mięso będzie wilgotne, a cukier utworzy słodką skórkę. Jest również dobry dodatkiem do pieczeni. Dzięki coli nabierze ona wyjątkowego smaku. Coca cola znalazła także zastosowanie w cukiernictwie. Poprzez polanie ciasta przed pieczeniem dużą ilością coli, w procesie pieczenia na skórce utworzy się karmel.

Coca cola w garażu

Odkręcenie starej śruby to częsty problem. Polej śrubę niewielką ilością coli. Po chwili odkręcisz ją bez problemu. Cola pomoże również w oczyszczeniu przedniej szyby auta. Rozpyl płyn na szybę, po chwili spłucz wodą. W podobny sposób można umyć zderzak. Cola pomoże rozmrozić zamarzniętą szybę. Spryskaj szyby napojem i odczekaj kilka minut. Cola stosowana jest także jako środek do mycia silników oraz czyszczenia zacisków akumulatora samochodowego. Pomoże również pozbyć się tłustych plam ze smaru z odzieży.

Coca cola w domowej apteczce

Napój ten jest stosowany jako środek na biegunki i nudności. Wypicie odgazowanej coli pomaga w leczeniu grypy żołądkowej. Picie 1/3 puszki coli dziennie zapobiega powstawaniu kamieni nerkowych. Jest również w stanie przerwać atak nadchodzącej migreny. Umożliwia pozbycie się czkawki, wystarczy płukać gardło dużymi łykami wody z lodem.

Coca cola nie jest tylko smacznym, niezbyt zdrowym napojem. Wachlarz zastosowania tego płynu jest ogromny i ciągle odkrywane są nowe sposoby zastosowania. Warto poznać chociaż niektóre. Być może ułatwią one codzienne życie.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*