Przepis | Strona główna | Blog | Orzechy włoskie i ich wartość odżywcza
Orzechy włoskie i ich wartość odżywcza

Orzechy włoskie i ich wartość odżywcza

Orzechy włoskie to wartościowa przekąska, która może skutecznie wspierać nas w walce o utrzymanie dobrej formy. Co zyskamy w chwili, gdy takie orzechy zaczną się częściej pojawiać w naszym menu?

Orzechy włoskie i ich wartość odżywcza

Orzechy włoskie to przede wszystkim dość kaloryczny i tłusty dodatek, który jednak ma ogromną wartość. Dlaczego? Bo orzechy włoskie mogą wspomóc nasz organizm solidną porcją kwasów tłuszczowym omega-6, bez których nasz organizm nie jest w stanie prawidłowo funkcjonować. Zdrowa dieta z takim dodatkiem dostarczy nam jednocześnie sporo kwasów tłuszczowym omega-3, dzięki czemu pomagają nam utrzymać w dobrej formie układ krążenia.

W tej smacznej i pożywnej przekąsce znajdziemy też sporo witaminy E, nie bez powodu cieszącej się mianem witaminy młodości, oraz silnych antyoksydantów, dzięki którym wolne rodniki przestaną być dla nas aż tak wielkim zagrożeniem.

Nie brak tu również błonnika pokarmowego, który ma świetny wpływ na nasze jelita, oraz magnezu, dzięki któremu nasz mózg może sprawniej funkcjonować. Efekt? Zdrowa dieta z orzechami włoskimi jako stałym dodatkiem może każdemu z nas przynieść wiele korzyści, a im prędzej docenimy taką przekąskę, tym lepiej dla nas.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*