Przepis | Strona główna | Blog | Poradnik. Dlaczego warto pić herbatę z pokrzywy?
Poradnik. Dlaczego warto pić herbatę z pokrzywy?

Poradnik. Dlaczego warto pić herbatę z pokrzywy?

Herbata z pokrzywy to naturalny lek na wiele przypadłości, z którego niezwykłych właściwości może skorzystać każdy z nas. Dlaczego warto sięgać po taki napój? W jaki sposób pokrzywa, a raczej przygotowania z niej herbata, może wpływać na ogólny stan naszego zdrowia?

Herbata z pokrzywy, przygotowana na bazie świeżych lub suszonych liści tej rośliny, to wyjątkowy sojusznik tych osób, które chcą prowadzić zdrowy styl życia i wspierać swój organizm w naturalny sposób. Napój taki działa moczopędnie, dzięki czemu rewelacyjnie wpływa na stan naszych nerek. Herbata z pokrzywy jest tez źródłem witamin C, B oraz K, dzięki czemu nasz organizm staje się bardziej odporny.

Nie brak w niej również cennych dla zdrowia składników mineralnych, dzięki którym nasz układ immunologiczny staje się mocniejszy. Herbata pokrzywowa obniża też poziom cukru we krwi, wspiera nas w walce z alergiami oraz skutecznie wspiera pracę wątroby. Sięganie po taki napój zalecane jest też tym, którym dokuczają problemy związane z procesem przemiany materii, oraz tym, którzy chcą w naturalny sposób zadbać o swe piękno.

Pokrzywa ma przecież wyjątkowo dobry wpływ na naszą skórę oraz włosy, zatem regularne sięganie po herbatę z jej liści korzystnie wpłynie i na nasze zdrowie, i na nasz wygląd.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*